Odunları çakıyla otomobile çeviriyor

Bursalı usta Murat Bayrak, kurumuş ağaç parçalarını çakısıyla sanat eserine çeviriyor. Bayrak'ın sadece çakı kullanarak yaptığı otomobil ve motosikletler göz kamaştırıyor.

Bursa 8 Kasım 2020 10:30
Odunları çakıyla otomobile çeviriyor
-A +A

Hiçbir eğitim almadan tamamen kendi imkânlarıyla ağaçları oyarak farklı desenlerde hediyelik ürünler yapmaya başlayan Murat Bayrak, bu zamana kadar yüzlerce hediyelik eşya yaptı. Hüneriyle herkesi kendine hayran bırakan Bayrak, yaptığı ürünlerde canlı ağaçlara hiç zarar vermiyor. Yolda, tabiatta ve deniz kıyısında bulduğu kurumuş ağaç parçalarını toplayarak bunları çakısıyla oyarak sanat eserine dönüştüren Bayrak, bu hediyelik eşyaları 100 ila 300 lira arasında değişen fiyatlarla satarak aile bütçesine katkı sağlıyor. Çakısıyla sanatını her yerde icra edebilen Bayrak'ı vatandaşlar ise hayranlıkla izliyor.
Karayolları'ndan emekli olduğunu ve bu işi hobi olarak çocukluktan itibaren yaptığını ifade eden Murat Bayrak, "Çocukken çam kabuklarını oyarak bu işe başladım. Bu konuda hiçbir eğitim almadım. Zamanla kendimi geliştirdim. Bu işte iyi bir yerlere geldiğimi düşünüyorum. Yolda veya tabiatta bulduğum kurumuş ağaç parçalarını çakımla işleyerek çeşitli hediyelik eşyalar ortaya çıkartıyorum. Bu eşyaları yaparken çakıdan başka hiçbir alet kullanmıyorum. Bu işi yaparken zevk alıyorum. Görenler çok beğeniyor. Yaptığım ürünleri 100 ila 300 lira arasında değişen fiyatlarla satıyorum" dedi.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti