ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Türkiye'de Server Gençlik ve Spor Kulübü, Bursa'da ise İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilen, Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması “Sünnet Olmadan ümmet Olmaz Kuran ve Sünnet Bütünlüğü” temalı yarışmanın ödül töreni BelediyeBaşkanı Sayın Süleyman Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, şube müdürleri Muhammet Asil ve İrfan Karakuş ve okul müdürlerinin katılımıyla Aydoğdubey İlkokulu konferans salonunda yapıldı.

Yenişehir 25 Mayıs 2018 13:08
ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
-A +A


İlçe koordinatörü Hüseyin Acet, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;  ‘Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; Kur’an ve Sünnet ışığında okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın, özellikle de gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak amacıyla, Türkiye Organizasyonu Server Gençlik ve Spor kulübü tarafından yapılan yarışmamızın Bursa  ayağını  İrfan gençlik ve izcilik kulübü ile birlikte yürütmekteyiz.

Birincisi 2013 yılında, Türkiye genelinde 87bin yarışmacının katılımıyla gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarına, geçen 6 yıl süresince ilgi ve katılım katlanarak devam etmiş ve bu yıl 3 dilde, 11 ayrı kategoride, Türkiye ve Dünyada toplam 700 bine yakın yarışmacının katılımıyla rekor bir sayıya ulaşmıştır. Geçen 6 yılda yarışmamıza başvuran yarışmacı sayısı 2 milyonun üzerine çıkmıştır.
Bu yılda Milli Eğitim Bakanlığı,Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı,Adalet Bakanlığı,Diyanet İşleri Başkanlığı yardımlarıyla 98 Ülkede, Ülkemizde 81 ilde,853 İlçede,2391 okulda ve 253 cezaevinde, 17.246 gönüllü gözetmen eşliğinde yüzlerce umre ödüllü 1.297. 344   katılımcının olduğu, Bursa ilimizde ise 15.050 müracaatın olduğu ve 7000 kişinin sınava girdiği, İlçemizde 1100 müracaatın ve 573 katılımcının olduğu2 okulumuzda ve kadın ceza ve tutuk evinde toplam 41 gönüllü gözetmenin nezaretinde sınav yapıldı.
   Yapılan sınav sonucunda, A Kategorisinde (İlkokullarda)  Mürşide Uysal’ın “Peygamberimizden Dini Hikayeler”, B Kategorisinde (Ortaokullarda) Prof.Dr.Mahmut Esad Coşan’ın “Sünnet  Olmadan Ümmet Olmaz”, C  Kategorisinde (Liselerde) Prof.Dr.Mahmut Esad Coşan’ın “Sünnet  Olmadan Ümmet Olmaz”  ve D E F  (Yetişkin ve Uzman) kategorilerinde de  Prof.Dr.Mahmut Esad Coşan’ın Geniş kapsamlı  “Sünnet  Olmadan Ümmet Olmaz”  kitabından8 Nisan 2018 tarihinde çoklu test usulü olarak gerçekleştirilmiştir’ dedi.
İlçe koordinatörü Hüseyin ACET’tekonuşmasında  ayrıca“Uzun, yorucu ve fakat bir o kadar da manevi hazlarla dolu çalışmalarımızın sonunda bizi utandırmayan ve bugüne ulaştıran Allah’ a hamd, Resulüne salat ve selam ederiz.
Cennete giden yolda size dostluk eden organizasyon olarak tanımladığımız ve bu yıl 6.sını düzenlediğimiz Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Konulu Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarında daha önce Türkiye birincisi çıkarıp umre ödülü kazanan öğrenci ve yetişkinlerin olduğunu bu yılda A Ketegorisinde(İlkokul) Aydoğdubeyİlkokulundan  Emirhan Güre’nin  ve B Kategorisinde TOKİ Orhangazi Ortaokulundan Hüseyin Furkan Akça’nın ilde ikincilik elde edip ikibiner  liralık hediye çeki aldılar. Öncelikle bizim için çok özel anlamı ve büyük bir mutluluk vesilesi olan bugünde, sizlerle beraberolmaktan duyduğumuz memnuniyeti, huzuru, mutluluğu ifade etmek istiyorum. Bu güzel, hayırlı ve müjdeli toplantının, düzenlenmesinde gayret eden, emeği geçen ve çeşitli katkılarda bulunan arkadaşlarımıza ve onların değerli ailelerine teşekkür ederiz.Allah (c.c.), ihlâs ve samimiyet içinde yapılan bu hizmetlerinden dolayı bu çalışmada emeği geçen yüzlerce gönüllü çalışanımızdan ve görünmeyen kahramanlarımızdan razı olsun Daha nice Ufkayolculuklara beraber çıkabilmek ümidiyle” programa teşrif edenlere  teşekkür ederek ediyorum’ dedi.
Hatuniye Camii Müezzini Hacı Efe’nin okuduğu Kuran-ı Kerim Tilaveti  ile başlayan programda konuşan i
İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz,  ilçe koordinatörü Hüseyin ACET’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Yarışmanın  öğrenciler tarafından artık beklenen hale geldiğini okuma alışkanlığının olmadığı günümüzde  “Kaybedeni olmayan yarışma” sloganıyla yürütülen  bu yarışmada dereceye girerek ödül almaya hak kazanan bütün kardeşlerimizi tebrik ediyor, yarışma konusu  olan Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimin ve Sünnetiyle Ümmet olma şuurunu yaşadığımız Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmalarını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum” dedi.
         Daha sonra ilde ve ilçede dereceye girenlere A- B-C kategorilerinde ilk üçe girenlere Bisiklet,para ödülü ve çeşitli hediyeler ve yine ilçede ilk ona girenlere ve okulunda ilk üçe girenlere çeşitli hediyeler takdim edildi. Ayrıca sponsor olan Servis kooperatifi adına Şükrü Sezer’e Minibüsçüler ve Otobüsçüler kooperatifi adına başkan Üzeyir Şebin’e,İkram Yemek Sanayii sahibi Şahin Acar’ da  plaket takdim edildi.

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti