Nilüfer Belediyesi’nin mükemmellik modeli Sudan’a örnek oldu

Sudan’da birçok sektörde 65 firmayla faaliyet gösteren Giad Industrial Group’dan gelen heyet, Nilüfer Belediyesi’nde uygulanan EFQM mükemmellik modelini inceledi.

Diğer İlçeler 21 Kasım 2018 18:17
Nilüfer Belediyesi’nin mükemmellik modeli Sudan’a örnek oldu
-A +A

Nilüfer Belediyesi, 2003 yılından bu yana uyguladığı EFQM mükemmellik modelindeki bilgi ve tecrübelerini yurt içi ve yurt dışından gelen birçok kurum ve kuruluşla paylaşıyor. Bu paylaşımlardan biri de Sudan’dan Bursa’ya gelen bir heyetle gerçekleştirildi.

Sudan’da farklı sektörlerde bünyesindeki 65 firmayla faaliyet gösteren Giad Industrial Group’un yöneticileri, Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret ederek EFQM mükemmellik modeli hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Sudanlı heyet, ilk Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile makamında bir araya geldi. Sudanlı heyet, Nilüfer Belediyesi’nde uygulanan EFQM mükemmellik modeli hakkında Başkan Mustafa Bozbey’den bilgi aldı. Giad Industrial Group’un çalışmalarını Mustafa Bozbey ile paylaşan heyet, Nilüfer Belediyesi’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtti.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette Başkan Mustafa Bozbey, Sudanlı heyete EFQM modeli yolculuğunda başarılar diledi.

Sudan heyeti daha sonra Nilüfer Belediyesi’nin EFQM odaklı strateji, süreç, işbirlikleri ve insan kaynakları yönetimlerini inceledi.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti