Nihat Bıçak aday adayı

Daha önce sosyal medya hesabından AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıklayan Gazeteci Nihat Bıçak, resmi başvuru dosyasını, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl’a sundu.

Yenişehir 12 Kasım 2018 14:58
Nihat Bıçak aday adayı
-A +A

2014 yılında da AK Parti’den Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olan Nihat Bıçak’ın bu ikinci aday adaylığı başvurusu.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ile bir araya gelen ve resmi aday adaylığı başvurusunu yapan Nihat Bıçak, adaylık sürecinin hayırlı olmasını diledi.

Nihat Bıçak, “AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı süreci 12 Kasım günü sona eriyor. Sürecin Ülkemize, partimize, ilçemize ve hemşehrilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Diğer aday adayı olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Yenişehir, doğup büyüdüğüm şehir. Şehrim için yıllardır üzerinde çalıştığım çok önemli projelerim var. Ancak şu an aday adaylığı sürecindeyiz. Allah nasip eder aday olursam, projelerimi kamuoyu ile paylaşacağım. Bu aşamada sadece şunu söylemek istiyorum. Allah, bu önemli makamları, en iyi hizmeti yapacak kişilere nasip etsin. Allah yardımcımız olsun” dedi.

NİHAT BIÇAK KİMDİR?

03/11/1967 yılında Bursa Yenişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, Medya ve İletişim Bölümü ile Uludağ Üniversitesi İbrahim Orhan MYO Seracılık Bölümü mezunu. 2 Ön Lisans mezuniyetinin dışında Lisans Eğitimini, 3. Üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği Bölümü’nde tamamlamak üzere. Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği Bölümü 4. sınıfta okuyor.
1992 yılında televizyonculuk ile başladığı gazetecilik mesleğini, o günden bu bugüne sürdürmeye devam ediyor. Yenişehir’de yayımlanan Yenişehir Gündem Gazetesi ve www.yenisehirim.com internet sitesinin İmtiyaz Sahibi.

Sarı Basın Kartı Sahibi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Üyesi.
Uzun yıllar DHA ve çeşitli Bursa menşeli gazetelerin Yenişehir Temsilciliğini başarıyla yaptı. Halen Anadolu Ajansı’nın (AA) Yenişehir muhabirliğini sürdürüyor.

2006-2008 yılları arasında 2 dönem Tahirağa İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanlığını yapan Nihat Bıçak, Yenişehir TOKİ Orhangazi İlköğretim Okulu’nda 2010 ile 2013 yılları arası 3 dönem Okul Aile Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. 

Yenişehir’de 1996 yılında BBP (Büyük Birlik Partisi) Kurucu İlçe Başkanlığı ile atıldığı siyasi hayatına, 2000 yılında kendi isteğiyle ara verdi. 2014 Yerel seçimlerinde AK Parti’den Yenişehir Belediye Başkan Aday adayı oldu. 23 Eylül 2012 tarihinden bu yana AK Parti Üyesi.

Anadolu Gazeteciler Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Yerel Gazeteler Birliği Genel Sekreterliği, Yenişehirli Bursaspor Taraftarlar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile Yenişehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Uzun yıllar Esnaf Doğan Spor, Yenişehir Spor ve Yolören Spor’da futbol oynadı, hakemlik yaptı.

Türkiye genelinde kurulan “Bir Tutkudur Kamp ve Karavan” Derneği” Yönetim Kurulu Üyesi ve basın sözcülüğü görevini yürüten Nihat Bıçak, evli ve 3 kız babasıdır.

Kaynak : Ebru Ergün

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti