NEFES GİBİ KREDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) cirosu 25 milyon liranın altında olan küçük işletmeler için TOBB Nefes Kredisi’nin devreye alındığını duyurdu.

Yenişehir 4 Mayıs 2020 11:00
NEFES GİBİ KREDİ
-A +A

Haber: Mustafa Efe


Nefes kredisi ile zorluklar giderilecektir
Konu hakkında açıklama yapan YTSO Başkanı Orhan Torun “Ülkemizde koronavirüs salgını başladığı günden itibaren özellikle cirosu küçük işletmelerin finansmana ulaşmada büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, Nefes Kredisi ile bu zorluklar bir nebze olsun giderilecektir.”açıklamasında bulundu.

‘‘Krediyi alan bankanın yolunu unutacak’’
Nefes Kredisine ilişkin bilgiler de veren Başkan Torun “TOBB Nefes Kredisi’nin faizi yıllık yüzde 7,50 olacak. 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 100.000 TL kullanabilecektir. 2020 yılında ne anapara ne faiz ödemesi olmayacak. Krediyi alan üyemiz 2020 yılı için bankanın yolunu unutacak. Krediyi 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödeyecek. Kredinin %80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.” dedi.

Gururluyuz
DenizBank Yenişehir Şubesi Müdürü Esat Ercan Erden ise hayata geçirilen Nefes Kredisi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerin yanında olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

‘‘Üzerimize düşeni yerine getireceğiz’’
Erden şöyle konuştu: “KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakârlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgâh, dükkân, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Yeniden önemli insiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 TL olarak TOBB Nefes Kredisi’ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. “Nefes Kredisi” Kampanyası süresince 09.00-17.00 saatleri arasında yoğunluğu azaltmak ve müşterilerimize daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla Şubelerimiz açık olacak. Bu projenin Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın (YTSO) üyelerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Başkan Aydın, ilçe halkının bayramını kutladı

Başkan Aydın, ilçe halkının…

09:39 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Telekonferans  ile bayramlaştı

Telekonferans ile bayramlaştı

09:36 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Torun ve yönetimi YENGİM’i ziyaret etti

Torun ve yönetimi YENGİM’i…

09:35 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu  “YOL MEDENİYETTİR”

Yenişehir AK Parti İlçe…

10:31 - 21 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti