Mesleki eğitime destek

Yenişehir 16 Kasım 2020 09:37
Mesleki eğitime destek
-A +A

ÖZEL HABER- MUSTAFA EFE 
 
Ford Otosan A.Ş. mesleki eğitimi geliştirmek ve nitelikli teknik öğrencilerin yetişmesini hedefledikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yenişehir Mesleki ve teknik Anadolu lisesine yeni model araç bağışında bulundu.
 
 “ÖĞRENCİLERİMİZ GELİŞİMİ YAKALIYOR” 
 
  Hibe edilen araç ile  ilgili konuşan Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Mehmet Şahin, "Teknoloji her gün değişiyor. Öğrencilerin bu değişime ayak uydurması için uygulamalı eğitim yapması gerekiyor. Teorik eğitimin amacına ulaşması için mutlaka uygulama eğitimi olarak önem vermek gerekiyor. Çocuklarımızı yarına hazırlarken bu desteği aldığımız için çok mutluyum. Okulum ve öğrencilerim adına bağışçılara çok teşekkür ediyorum. Bu tarz bağışların örnek olarak artmasını diliyorum." dedi.
 
 “DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
 
Araç Ford Otosan A.Ş tarafından, Sönmez Koç Otomotiv bayisi aracılığıyla Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne mesleki eğitimi desteklemek amacıyla araç hibe edilmesi üzerine 
Ford Otosan A.Ş yi temsilen aracılık yapan Sönmez Koç Oto A.Ş Servis Müdürü Sayın Ahmet Kahya şunları söyledi; "Ford Otosan'ın ihtiyacımız olan teknik personel istihdamını desteklemesi ve aracı bağışlamaları,  Sönmez Koç Oto / Ford Bayi olarak bizleri gururlandırdı. Bizler de teknik personel yetiştirilmesini destekleyerek, okulun ihtiyacı olan özel takım, ekipman ve sarf malzemelerini okulumuza sağlayacağız. Ayrıca belli dönemlerde okulu ziyaret ederek, araçla ilgili teknik bilgi akışını hem öğretmenlere, hem de öğrencilere aktaracağız. Nitelikli bir eğitim için desteğimiz sürecek" şeklinde konuştu. 
 
 “TEORİK BİLGİ, PRATİĞE DÖNÜŞMELİ”
 
Yenişehir M.T.A.L Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölye Şefi Muhsin Bulut, "Öğrencilerin atölyelerde uygulama yapabilmesi için bu tarz araçların donanımlarına çok ihtiyaç var. Önemli olan öğrencilerin parçaları görerek mesleğini sürdürmesidir. Teorik bilginin pratiğe dönüşmesi şart, ancak bu şekilde nitelikli eleman yetiştirilebilir" dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti