Mehmetçiğe destek için selam duracaklar

Karacabeyliler, genç yaşlı demeden ellerinde Türk bayrakları ile Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destekte bulunacak.

Bursa 17 Ekim 2019 13:29
Mehmetçiğe destek için selam duracaklar
-A +A

Karacabey Belediyesi tarafından Suriye'deki terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek için başlatılan Barış Pınarı Harekâtı kapsamında operasyona katılan askerlere destek amacıyla, 18 Ekim Cuma günü ‘Mehmetçiğe Destek Buluşması’ düzenlenecek. Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilecek olan buluşmada Karacabeyliler, genç yaşlı demeden ellerinde Türk bayrakları ile bir araya gelerek, asker selamı verecek. Etkinlik süresince Cumhuriyet Alanıtrafiğe kapatılacak.
 
Tek yürek olacak
 
Tüm Karacabeylileri buluşmaya davet eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Dünya ne yazık ki bu operasyonu yanlış değerlendiriyor. Bizler bu anlamda üstümüze düşeni yapacağız. Etkinlikte binlerce kişi, tek yürek asker selamı vererek askerimize destek olacak. Bu şekilde dünyaya mesajımızı haykıracağız. Çoluk çocuk, tüm Karacabey’i bir olmaya davet ediyorum. Barış Pınarı Harekâtı kapsamında, Suriye’de güvenli bölge oluşturmak ve terör koridorunu yıkmak için mücadele veren askerlerimize Türkiye’nin dört bir yanından destek yağarken,dünya medyası operasyona karşı farklı algı oluşturarak kafa karıştırıyor.Belediyemiz öncülüğünde düzenlenecek etkinlikte, tüm ilçe bir olup asker selamı vererek dünyaya karşı askerlerimizin yanında yer aldığımızı göstereceğiz” dedi.
 
Tüm halkımızı bekliyorum
 
“Asker selamımızdan rahatsız olanlarla Barış Pınarı Harekatı’nı desteklemeyenler aynı kafa” diyen Özkan, şöyle devam etti: “Bizi türlü tehditlerle, imalarla sıkıştırmaya çalışıyorlar. Ama Türkiye böyle durumlarda bir olmasını her zaman başardı ve yine başaracak. Bu anlamda bizler hem cephedeki askerimize moral vermek hem de dünya rahatsız olsa bile asker selamımızın arkasında durmak adına bir araya geliyoruz. Her meslekten, her kültürden binlerce vatandaşımız Mehmetçiğimiz için bir araya gelecek. Bu nedenle tüm halkımızı saat 14.30’da Cumhuriyet Alanı’na bekliyorum.”

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Bursa
Bursa'da tebessüm ettiren görüntü

Bursa'da tebessüm ettiren…

14:39 - 27 Mayıs 2020
Bursa
Bursa’da tarihi çarşı ve hanlar bölgesi bir kez daha kapılarını açtı

Bursa’da tarihi çarşı ve…

12:00 - 27 Mayıs 2020
Bursa
80 yaşındaki Mahmuriye Nineden duygulandıran sözler

80 yaşındaki Mahmuriye…

11:19 - 27 Mayıs 2020
Bursa
Bursa tarihi bayramda fotoğraflarla arşivlendi.

Bursa tarihi bayramda…

11:16 - 27 Mayıs 2020
Bursa
Sokaklara atılan kullanılmış maskeler tehlike saçıyor

Sokaklara atılan kullanılmış…

10:13 - 27 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti