Mehmet Kaya’ya yoğun baskı!

Belediye Başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayan kişilerin, Yenişehir’i ileriye taşıyacak kapasitede olmadığını savunan çok sayıda ismin, MHP’li eski Belediye Başkanı Mehmet Kaya’ya tekrar aday olması için baskı yaptığı öğrenildi.

Yenişehir 21 Kasım 2018 17:27
Mehmet Kaya’ya yoğun baskı!
-A +A

 Yenişehir’i ileriye taşıyacak isimlerin başında geldiği öğrenilen Mehmet Kaya’ya, Yenişehir sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve kamuoyunun baskı yaptığı belirtildi. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Mehmet Kaya, “Belediye Başkanı olmam konusunda toplumun her kesiminden yoğun bir baskı var. Daha önce 1999-2004 tarihleri arasında ANAVATAN Partisi’nden Belediye Başkanı seçildim. Daha sonra da MHP’den aday oldum. Çok az bir oy farkı ile seçilemedim” dedi.

“Bağımsız adaylığımı koyarım”

Yenişehir’e hizmeti partiler üstü olarak değerlendirdiğini açıklayan Kaya, konuşmasını şöyle tamamladı: “Aday olmam konusunda bana desteklerini esirgemeyenlere içtenlikle teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımla sürekli istişare içindeyim. Yenişehir halkı uygun görürse, gerekirse bağımsız adaylığımı da açıklayabilirim. Yenişehir için hazırım” şeklinde konuştu. Bu açıklamanın ardından Yenişehir’deki siyasi kulislerde dengelerin değiştiğinden bahsedildiği öğrenildi.


Kaynak : Recep AYDIN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Kadir

18:49 21 Kasım 2018

Bir iş ehlisine teslim edilmezse kıyamet hazır derler m.kaya haricinde başka birini görmüyorum yenisehirimizi ehlisine bırakalım derim bence
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti