Meclis'de hesap tartışması

Gemlik Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve CHP’li Meclis Üyesi Galip Gür arasında kesin hesaplar konusunda tartışma çıktı. Gür, Yılmaz’ı belediyenin taşınmazlarını satmakla suçlarken, Yılmaz ise Gür’ün yapılan hizmetleri gölgelediğini ifade etti.

Diğer İlçeler 9 Mayıs 2018 17:20
Meclis'de hesap tartışması
-A +A

Belediyenin mülklerinin satıldığını ifade eden CHP’li Meclis Üyesi Galip Gür, “Şimdi siz imam hatip mezunusunuz, dini bütün bir başkansınız bu zamana kadar gelmiş ve geçmiş ne kadar belediye başkanı varsa ben sizin yerinizde olsam hayatını kaybedenlere camilerde mevlit okuturum. Eğer yaşayan varsa onlardan D helallik isterim. Onların yaptıklarını siz satıyorsunuz. Gem port satışlarında zarar var. Sattıklarınızla bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz.  Yapılan hizmetler belediye mülklerinden elde edilen satışla yapıldı. Gelmiş geçmiş belediyeleri eleştiriyorsunuz yapmadılar diye. Sizin birçok açıklamanız var. Bu zamana kadar gelmiş geçmiş Belediye Başkanlarının hiç kafası çalışmıyordu. Hiç birini satmadı” şeklinde konuştu.
 


“Hizmetleri gölgelemeye izin vermem”

Eleştirilere cevap veren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, “Bu belediye her hafta bir temel atıyor, bir açılış gerçekleştiriyor. Gemlik tarihinde görülmemiş bir şey şaşırıyor insanlar bunu nasıl yapıyor diyor. 23 ayda bir tane temel atmak nasip olmamış size, bırakın 23 ayı haftada bir temel atıyoruz.  23 ayda bana bir tane temel attığınız yer gösterin, spor sahası gösterin, park gösterin. Biz ek bütçeyi bilerek ve isteyerek yaptık. Ben bu sene daha fazla konut ihalesi yapabileyim,  Daha fazla sağlık ocağı yapabileyim, ve ihaleye çıkabileyim diye ek bütçe yaptım. Ek bütçe yapamasaydım Engürü’de konut ihalesine çıkamayacaktım. Hizmetleri gölgelemeye izin vermem” diye konuştu. 


Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, gemlik, meclis,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti