Liseli öğrenciler üniversiteyi tanıdı

Bursa Uludağ Üniversitesi, lise eğitimi gören öğrencileri ağırladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce’nin misafir ettiği öğrencilere üniversitedeki eğitim kavramı anlatıldı.

Eğitim 14 Mayıs 2018 14:20
Liseli öğrenciler üniversiteyi tanıdı
-A +A

Bursa Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören 65 lise öğrencisi, Uludağ Üniversitesi’ni ziyaret etti. Müdür Yardımcısı Mustafa Topal ile birlikte öğrencileri Rektörlük Binası’nda ağırlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için üreten gençlere ihtiyaç duyduklarını söyledi.ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI; YABANCILAŞMAK
UÜ Fikir ve Aksiyon Topluluğu öğrencilerinin de eşlik ettiği sohbette üniversite hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Mehmet Yüce; “Çağımızın en büyük hastalığı birbirimize yabancılaşmaktır. Toplum bireyleri bir arada olmayı başardıkları zaman yanlış yapma olasılıkları azalır. Bireycilik özellikle bizim gibi toplumlarda başarıyı gölgeler. 2023 yılında ülkemizin koyduğu bazı hedefler var. Ekonomik, bilimsel ve diğer alanlarda ulaşmayı hedeflediğimiz noktalar var. Şuanda 17. Büyük ekonomi seviyesindeyiz. Mevcut yöntemlerle üst sıralara çıkma şansımız yok.Nitelikli yatırımlar yapmamız gerekiyor. Dünyada Türk ürünü olarak bilinecek ürünler yapmamız lazım. Çok çalışmamız gerekiyor. Milli üretimimizin olması gerekiyor. Bunlar da yetmez. Ahlaklı olmamız gerekiyor. Dünyaya barış getirecek medeniyetin çocukları olarak sadece dua etmekle yetinmememiz lazım. Allah çalışana verir. Bizim de çalışmamız gerekiyor. Bunlar olduktan sonra hiç korkmayın. Bizler muasır bir medeniyetiz” diye konuştu. Rektör Yardımcısı Yüce, Uludağ Üniversitesi’ni tercih eden her öğrenciye kapılarının sonuna kadar açık olduğunu da vurguladı. 


Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti