Lisede nefes kesen tatbikat

İnegöl'de İHH Arama Kurtarma Ekipleri tarafından okullarda deprem tatbikatları sürüyor. Yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.

Diğer İlçeler 3 Mayıs 2019 13:12
Lisede nefes kesen tatbikat
-A +A

İHH Arama Kurtarma Ekipleri okullarda gelen talep doğrultusunda hem teorik, hem de uygulamalı olarak eğitimlerini sürdürüyor. Naire Çikayeva Anadolu Lisesinde yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı. Tatbikat öncesi İHH Arama Kurtarma Başkanı Yavuz Bayram öğrencilere bir seminer verdi. Seminerin ardından tatbikata geçildi.


Deprem tatbikatında önce sirenler çaldı, öğrenciler okulu tahliye etti. Daha sonra iki kurtarma ekibinin iple aşağı inmesi nefesleri kesti. Ekibin açtığı Türk bayrağı büyük alkış aldı. Daha sonra okulla mahsur kalan bir öğrenci sedye yardımıyla okullan çıkarıldı. Arama kurtarma köpeğinin yaptığı gösteri büyük alkış aldı.


Başarıyla yapılan tatbikat sonrası bir açıklama yapan Bayram, "Her hafta bir okulda tatbikat yapmak için enerjimiz var. İnşallah bunu devam ettireceğiz. Afete hazır okul kampanyası üzerinde yürüyoruz. Yine AFAD ve milli eğitimle ortak çalışmalara imza atıyoruz. Ekibimiz gerçekten çok azimli, her gittiğimiz okullarda güzel karşılanıyoruz.

Okullarda deprem tatbikatları yapıyoruz. Temel affet bilinci eğitimi veriyoruz. Deprem tahliyesi yapıyoruz, yukarıdan iniş gösterisi yaptıktan sonra arama kurtarma köpeğimizle sonra tatbikatımızı bitiriyoruz. Okulların taleplerine göre yangın söndürme tatbikatında gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.HABERİN FOTOĞRAFI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti