Kur’an-I Kerim’i güzel okuma yarışması

Yenişehir’de “Yenişehir Ortaokul ve Liseler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Yenişehir 18 Nisan 2019 11:10
Kur’an-I Kerim’i güzel okuma yarışması
-A +A

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yenişehir Temsilciliği ve Yenişehir İmam Hatipliler Derneği (YİHMED) tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışma programına Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, TÜGVA ve YİHMED temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen Yenişehir Ortaokul ve Liseler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışma programında, yarışmaya katılan öğrencileri, onları destekleyen öğretmen ve okul müdürlerini tebrik eden Belediye Başkanı Davut Aydın “Bu anlamlı yarışmanın birincisi, ikincisi ya da üçüncüsü olamaz. Katılan tüm öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i hakkıyla okumuşlardır. Yarışmayı düzenleyen ve emeği geçen okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi ve yarışmacı kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum. Ayrıca Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in, yalnızca İmam Hatip Liselerinde değil tüm okullarımızda okutulmasını da takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum” dedi.

Yenişehir Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında, ortaokul kategorisinde Balibey Ortaokulundan Emre Garip birinci, Koç Ortaokulundan Muhammed Tarık Bahtiyar ikinci, TOKİ Orhangazi Ortaokulundan Muhammed Burak Ertan üçüncü oldu.

Liseler kategorisinde ise birinciliği YEGAL öğrencisi Murat Eren kazanırken, Osmangazi MTAL öğrencisi Ömer Faruk Kaçan ikinci, Yenişehir MTAL öğrencisi Ömer Faruk Aktan üçüncü oldu.


Kaynak : Ebru ERGÜL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti