Köse’den açıklama

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, yazılı bir açıklama ile 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendirmesini yaptı.

Yenişehir 15 Nisan 2019 11:10
Köse’den açıklama
-A +A

Köse, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; ‘1 Nisan itibariyle yerel seçim sürecini sonlandırdık. Bu sürecin centilmenlik içinde geçmesi gereken bir hizmet yarışı olduğunu, kavga olmadığını bilerek, söylemlerimizi ve eylemlerimizi ona göre yaptık.

Siyasetin insani değerlerin önüne geçmesine izin vermedik. Komşuluk, arkadaşlık ve hemşerilik ilişkilerimizi bozacak bir mücadelenin siyaset olduğunu kabul etmedik. Biz diğer partilere oy vermiş dostlarımızla yine yan yana oturup çayımızı, kahvemizi içecek, onların cemiyetlerine katılacak, sevinçlerini ve hüzünlerini paylaşacağız. Herkesin yanında ve her kesimin sözcüsü olacağız. Bu sürecin sonunda kazanmak ya da kaybetmek diye bir anlayışı benimsemek doğru değildir. Yenişehir halkı beş yıllığına Yenişehir’i yönetme görevini Sayın Davut Aydın’a , onu denetleme görevini de bize vermiştir.

Bu iradeye saygı duyarak, görevimizi yaparken sağ duyudan, milli ve manevi değerlerden, toplumun tamamının menfaatlerinden yana taraf olacağız. Yönetme yetkisini alan arkadaşların da aynı anlayışta olmalarını bekleyeceğiz. Hatta demokrasinin, insan haklarının, adaletin, etnik ve vicdani farklılıkların koruyucusu olacağına söz veren bu arkadaşlarımıza her fırsatta bu sözlerini hatırlatacağız. Bir kez daha seçilen yeni belediye başkanı ve 25 meclis üyesini kutlar, başarılar dileriz. Ayrıca 71 mahallemizde de muhtarlarımızı seçtik.

Burada yeni ve yeniden seçilen muhtarlarımızı tebrik eder, görevi devreden muhtarlarımıza yaptıkları güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Muhtarlarımızın yönetim süreçlerine dahil edilmelerinin gerekliliğine inanıyoruz. Onlara hak ettikleri saygıyı ve değeri göstermenin bir demokratik zorunluluk olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Önümüzdeki süreçte her fırsatta onlarla birlikte olacak, sorunlarının çözümünde yanlarında yer alacağız. Biliyoruz ki onlar demokrasinin uç beyleridir. Biliyoruz ki demokrasi mahallede varsa şehirde de, ülkede de vardır. Biliyoruz ki onların özlük hakları, görev giderleri, makam odaları ve çalışma şartları iyileştirilmelidir. Diliyoruz ki, muhtarlarımızın örgütlenme hakları ellerinden alınmamalı, vicdani olmayan müdahalelere maruz bırakılmamalı ve onların üzerinde vesayet inşa edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur’ dedi.
  


Kaynak : Ertan ADANA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti