Kirazlıyayla direnmeye devam ediyor

Yenişehir 10 Kasım 2020 09:40
Kirazlıyayla direnmeye devam ediyor
-A +A

ÖZEL HABER- KAAN KOÇAK
 
Kirazlıyayla’da yapımına başlanan maden zenginleştirme tesisine karşı köylülerin açtığı dava bilirkişinin ‘yapılmamalı’ raporuna rağmen reddedilmişti.
 Dosyayı ilk günden itibaren takip eden YEÇEP Gönüllüsü Şafak Şenel Erdem konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kirazlıyayla köylüleri bir yıla yakın zamandır tarım arazilerine, su kaynaklarına zarar verecek olan Meyra Madencilik’in kuracağı tesise karşı direniyor.  Bilirkişinin tespitlerine rağmen mahkeme, bir sorun olmadığına hükümetti. Açıkçası köylüler de avukatlar da şaşırdı.  Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Dedi.
Kirazlıyayla’yı Avukat arkadaşlarıyla birlikte mahkemeye taşıyan isim Av. Osman Atalay Akman; “Mahkeme kararına saygılı olmakla birlikte mahkeme kararını bir üst mahkemeye taşıdık. Kirazlıyayla halkı topraklarını vermemekte kararlı. Kirazlıyayla Köyü kadınlarımız köylerini ve topraklarını koruma azimleri takdire şayan." ifadelerini kullandı. 
Kirazlıyayla ile ilgili olarak DSP Yenişehir İlçe Başkanı Eyüp Şahin; “Köyümüzü mahkeme kararına rağmen madencinin insafına bırakmayacağız. Kirazlıyaylalıların yanında mücadelemize devam edeceğiz.” Dedi. Demokrat Parti Yenişehir ilçe Başkanı Sadullah Gülşen; “Kirazlıyaylalıların bu onurlu mücadelesinde yanında olmaya devam edeceğiz. Bilirkişi Raporları lehimize olmasına rağmen mahkemenin kararına tepkimiz büyük. Demokratlar; Kirazlıyaylalıların yanındadır.” Dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti