Kanser hastalarına moral takviyesi

Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı kapsamında VM Medical Park Bursa Hastanesi ve Bursa Kanserle Savaş Derneği, kanser tedavisi gören hastalar ile yakınlarına moral kaynağı oldu.

Bursa 29 Ekim 2019 12:30
Kanser hastalarına moral takviyesi
-A +A

Kemoterapi alanında tedavi gören hastalar ile refakat eden yakınlarına, meme kanseri farkındalık ayını sembolize eden hediyeler verildi. Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Arslan ve Başhemşire Naciye Ertürk’ün de katıldığı programda hastalar ve yakınları, moral kaynağı olan hastane ve dernek yönetimine teşekkür etti. Bursa Kanserle Savaş Derneği 3 gün boyunca, geliri kanser tedavisi gören hastalara yönelik kullanılacak olan satış standı da kurdu.
 
‘Kanserden korkma, geç kalmaktan kork’ sloganını daha fazla dile getirmek için bu tür etkinliklerin kaçırılmaz fırsatlar olduğunu dile getiren VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Esra Molla, “Meme kanseriyle mücadele için üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Ekim ayı boyunca seminerler ve basın bültenlerinin yanı sıra sosyal medyayı da etkin şekilde kullanarak farkındalık ve bilinç oluşturma konusunda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Taramaların, rutin muayenelerin ne kadar önemli olduğunu dillendirmeye devam edeceğiz. Yeter ki toplumumuzda bilinç düzeyi yükselsin” diye konuştu. Bursa Kanserle Savaş Derneği Başkanı Ümit Ecemiş de “Dolu dolu bir ay geçirdik. Farkındalık adına bu tarz faaliyetler her yıl artırarak devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti