Kafkas Tebeşir Dairesi Mudanya’da sahnelendi

Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 yılında kaleme aldığı Kafkas Tebeşir Dairesi, Mudanyalılarla buluştu.

Bursa 30 Aralık 2019 14:42
Kafkas Tebeşir Dairesi Mudanya’da sahnelendi
-A +A

Mudanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültür sanat faaliyetleri kış sezonunda da devam ediyor. Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht'in 1944 yılında kaleme aldığı Kafkas Tebeşir Dairesi, Mudanya’da sahnelendi. İyilik, dürüstlük, vicdan, fedakârlık, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek-mülkiyet ilişkisini sorgulayan oyun, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.
 
Tiyatroadam topluluğunun sahneye taşıdığı oyun izleyicilerden büyük alkış aldı. Oyunun sonunda sanatçılara teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanya 30 Mart 2014’ten sonra müthiş bir değişimi yaşamaya başladı, bu değişim kültürden sanata spordan eğitime her alanda örnek projelerle sürdürülmektedir. Mudanya artık sınırlarını aşmış, sadece Bursa’nın ve Türkiye’nin değil dünyanın tanıdığı bir ilçe olmuş. Mudanya artık bir dünya. Dünyada barışın başkenti olmayı hak eden en önemli yer Mudanya. 11 Ekim 1922’de imzalanan Mütareke’nin 100. yılında Dünya Barış Zirvesi’ni de mutlaka Mudanya’da gerçekleştireceğiz. Mudanya artık sanatın da kültürün de başkentidir. Mudanya hak ettiği güzelliklere yıllar sonra kavuşmuştur. Mudanya’ya sanat yakışıyor, biz de Mudanya’ya yakışanı yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti