Kadınlara okuma ve yazma desteği

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube, Yenişehir Çiçeközü Mahallesi’nde yaşları 65 ila 80 arasında değişen kadınların okuma yazma öğrenmelerine tam destek veriyor.

Yenişehir 11 Haziran 2018 13:19
Kadınlara okuma ve yazma desteği
-A +A

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube, kursa katılan kadınlar ve aileleriyle iftar yemeğinde buluştu. Toplum yararına projelere destek olma noktasında pek çok çalışmaya imza atan Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube, geçtiğimiz günlerde okuma yazma seferberliğine ve kurslara katılarak okuma yazma öğrenen Yenişehir Çiçeközülü kadınlara verdiği iftar yemeği ile moral oldu. İftar yemeğinde Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkan Vekili Mustafa Sarıgül, Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Kadın Komisyonu Başkanı Neriman Tok Çokgezer ve üyeler de hazır bulundu. Konuşmasına okuma yazma öğrenmek için üstün gayret gösteren 12 kadını ve kadınlara önayak olan Yenişehir Çiçeközü Mahallesi Muhtarı Nazif Türk’ü kutlayarak başlayan Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şubesi Başkan Vekili Mustafa Sarıgül, “Buraya sizlere destek olmak için geldik. Eğitim-Bir-Sen olarak toplumun her kesiminde kadınlarla yapılacak çalışmalarda varız. Konu eğitim olduğunda eğitimciler olarak elimizden gelen desteği sonuna kadar sağlamak adına çalışıyoruz” dedi.HER ZAMAN HER YERDE EĞİTİM
Okuma yazma öğrenen kadınlara destek olmak adına daha önce Yenişehir Çiçeközü Mahallesi’ne gelmek istediklerini ancak Ramazan ayında iftarda kendileriyle buluşmanın daha anlamlı olacağını ifade eden Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Kadın Komitesi Başkanı Neriman Tok Çokgezer, “Emine Erdoğan Hanımefendi’nin Türkiye genelinde açmış olduğu Okuma Yazma Seferberliği kapsamında 2 ay boyunca eğitim gören kadınlarımız, haftada 2 gün verilen eğitimin yeterli olmadığını ve kursun devamını istediklerini söylediler. Bizler de kendilerine gerekli desteği sağladık. Nenelerimiz ve aileleriyle iftar yapmaktan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. Her zaman her yerde eğitim sloganıyla hareket ettiklerini anımsatan Çokgezer, bu sloganın farklı bir bakış açısı getirdiğini ve bu projelerin oluşmasına katkı sağladığını belirtti. İftar yemeğinin ardından Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şubeyöneticileri kadınlara hediye olarak tülbent ve hikaye kitabı hediye etti.

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : BURSA, YENİŞEHİR,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti