Kadın Girişimciler, Cezaevi’nde

Kadın girişimciler 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Yenişehir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti.

Yenişehir 12 Mart 2020 11:23
Kadın Girişimciler, Cezaevi’nde
-A +A

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu başkanı Nezaket Erbaş ve yönetimi ev sahipliğinde yapılan organizasyona YTSO Başkanı Orhan Torun ve Aysel Torun, BTSO KGK Başkanı Sevgi Saygın, başkan yardımcısı Fatma Ayyıldız, icra kurulu üyesi Hanife Yeşil, YTSO KGK üyeleri, YTB Meclis Başkanı Mehmet Şen ve Eşi Saniye Şen, YTB Genel Sekterinin eşi Hatice Özlü hazır bulundu.
 
Cezaevi ziyaretin de her kadın için karanfil dağıtılırken, temizlik ve kişisel bakım malzemeleri ve çocuklar için ihtiyaç malzemeleri yardımında bulunuldu.
 
Konu ile ilgili gazetemize özel değerlendirmede bulunan YTSO Kadın Girişimciler Kurulu başkanı Nezaket Erbaş; “Bugün burada 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle bir araya geldik. Biz Yenişehir Kadın Girişimciler Kurulu olarak bu organizasyonu yaparken bize her anlamda destek olan tüm başkan ve kurullarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz. Aynı zamanda burada bugün varlığıyla bize destek olan tüm protokolüme de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyuz ve onurluyuz. 8 Mart Dünya Kadınlar gününün sadece bulunduğu hafta içerisinde anılmaması gerektiğini düşünüyorum. Keşke bir hafta içinde kadınları anarak değil, hayat boyu varlıklarının kıymetini bilerek geçirsek. Kadının değerinin gerçekten paha biçilemez olduğunu biliyoruz. Biz kadınlar her şeyden önce insanoğlunun varlık sebebiyiz. Kadın üretkendir, kadın annedir, kadın demek her türlü fedakârlığa rağmen güçlü olmak demektir. Hangi koşulda olursa olsun üretmeye devam eden, gücünü kendi varlığından alan biz kadınlar bugün burada birlik olmanın ve bir arada olmanın mutluluğu içindeyiz. Size bunun için çok teşekkür ederiz" dedi.
 

Kaynak : EBRU ERGÜL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti