İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel: "İYİLİK KANIMIZDA VAR"

Yenişehir 21 Eylül 2020 09:20
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel: "İYİLİK KANIMIZDA VAR"
-A +A

HABER: KAAN KOÇAK

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı, Covid-19 nedeniyle kan bağışının düşmesi ve kan stoklarının tükenmesi üzerine “İyilik kanımızda var” sloganıyla örnek bir kampanyaya imza atarak Yenişehir halkına yönelik kan bağış kampanyası düzenledi.

YENİŞEHİRLİLERDEN TAM DESTEK

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel yaptığı açıklamada ; “Korona virüs sebebiyle Kızılay’da kan stoklarının düştüğünü biliyorduk. Bu nedenle İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak kan bağışı organizasyonu yapma konusunda bir kampanya başlattık. İhtiyaç sahiplerine bir umut olabilmek için düzenlediğimiz kan bağış kampanyamıza üyelerimiz ve Yenişehirli hemşerilerimiz gerçekten büyük bir destek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

"HEPİMİZİN KANA İHTİYACI OLABİLİR"

Kan bağışının gerçekten çok büyük anlam ve önem taşıdığını ifade eden Özel; “Korona virüs salgınıyla dünya ve ülkemiz mücadele ederken belki biraz bilgi eksikliğinden dolayı insanlarımız kan bağışından bu dönemde geri durdular. Böyle bir kampanya yapmayı önemli bir vatandaşlık görevi olarak gördük. Bugün evlerinde sağlıklı oturan vatandaşlarımızın şunu iyi hesap etmesi lazım. Yarın kendilerinin de kana ihtiyacı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak vatandaşlarımızın bu dönemde daha hassas olmaları gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

"İNSANIMIZIN DERDİ BİZİM DERDİMİZDİR"

İYİ Parti Yenişehir ilçe Başkanı Ercan Özel yaptığı açıklamasında; “İYİ Parti ailesi olarak Milletimizin ihtiyaç duyduğu her yerde olmayı ve vatandaşlarımızın derdine çare üretmeyi kendine şiar edinmiş bir siyasi hareketin bireyleriyiz. Bu konuda da üzerimize düşeni yapmak en büyük görevimizdir. Hastanelerde ameliyat masasında kan bekleyen ve hastasına kan bulabilmek için adeta çırpınan insanımızın derdi bizim derdimizdir.” diyerek kan bağışı konusunda gösterdikleri hassasiyeti gözler önüne serdi.

Özel: “Kan bağışı yaptığımız Kızılay Türkiye’nin tek kan bağışı yapılabilen kuruluşudur. Yeri geldiğinde Kızılay’ın bağışlar konusunda yapmış olduğu yanlışları nasıl dile getirip eleştiriyorsak bu günde o eleştirilerden dolayı oluşan Kızılay’a kan vermeme tepkisine de karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bizler İYİ Parti olarak vatandaşlarımızın mağduriyeti ve memleket meselelerinde hiçbir siyasi çıkar gözetmeden hep devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.  İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak düzenledikleri Kan bağışı kampanyasına katılarak duyarlılıklarını gösteren tüm üyelerine ve Yenişehirli hemşerilerine can-ı gönülden teşekkür eden İlçe Başkanı Özel, Bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini ifade etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın  “İNŞAATLAR YÜKSELİYOR”

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:35 - 23 Ekim 2020
Yenişehir
Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse “BARAJ ZEHİR AKITIYOR”

Yenişehir CHP İlçe Başkanı…

09:26 - 22 Ekim 2020
Yenişehir
Göleç’ten Müftü Kavşak’a ziyaret

Göleç’ten Müftü Kavşak’a…

09:29 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel “AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

İYİ Parti Yenişehir İlçe…

09:30 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: “MUHTARLAR DEVLETİN YERELDE GÖZÜ KULAĞI”

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:27 - 20 Ekim 2020
Yenişehir
Aydın'dan öğrencilere hijyen paketi

Aydın'dan öğrencilere hijyen…

09:36 - 19 Ekim 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti