Instagram'da Bilinirlik Elde Etmenin Yolları

Eğitim 24 Ocak 2019 21:00
-A +A

Instagram, son dönemin en trend olan sosyal medya platformlarından birisidir. Birçok farklı kullanıcısı olan bu uygulama sayesinde farklı kitlelere seslenebilir ya da kendinize özgü içerik üretebilirsiniz.

Instagram'ın popülerleşmesiyle birlikte bazı kullanıcılar platform üzerinden satış yapmaya başlamış ve hesaplarını ticari hesaba dönüştürmüşlerdir. Bazı kullanıcılar ise farklı platformlarda ki hesaplarını Instagram ile çeşitlendirip, daha fazla kitleye ulaşmayı hedeflemişlerdir. 700 milyonluk kullanıcı sayısıyla Instagram değerli bir platform haline geldikten sonra, bu platformu değerlendirmek isteyen kullanıcılar ya da işletmeler dijital pazarlama çalışmalarında Instagram'ı reklam aracı olarak kullanmaya başlamış ve tüketiciler tarafından daha fazla talep görmüşlerdir. Instagram'ı ticari hesap olarak kullanan kullanıcılar ise daha fazla kitleye ulaşabilmek için instagram takipçi sayılarını arttırmalıdır. Çünkü daha fazla takipçi daha fazla içeriğin bilinirliği demektir. Fakat herkes yüksek takipçi sayısına bir anda ulaşamaz. Bunun için internet üzerinden instagram takipçi satın al ya da instagram gerçek takipçi satın al isimli sitelere bakabilir, doğru ve güvenilir bir siteden takipçi satın alımını gerçekleştirebilir.

Instagram'da Bilinirliği Elde Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilinirlik deyince akla gelen ilk şey, Reklam'dır. Fakat bu noktada yapacağınız reklamın ilgi çekici olması gerekir. Aynı zamanda reklamın belli ölçüde bilgiye de yer vermesi gerekir. Böylece kullanıcı üzerinde bir etki oluşturur. Reklam kadar önemli olan diğer bir hususta profilinizin dışarıdan bakıldığında iyi bir imaj sergileyebilmesidir. Bunun için olarak, profilinizde ki açıklamalar kısmına kişisel bilgilerinizi detaylı bir şekilde eklemelisiniz. Sonrasında paylaşacağınız içerikler yaratıcı olmalı. Bu sayede etkileşimleriniz artacaktır.

Instagram Profiliniz İçin Yapılmaması Gerekenler

-Hashtag kullanmadan yayınladığınız içerikler, farklı takipçilere ulaşmanızı zorlaştıracaktır.

-İçerik paylaşımın zamansız olması, (sık ya da seyrek) kullanıcılar üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir ve sizi takipten çıkartabilirler.

-Özgün olmamak

-Sürekli aynı şeyleri paylaşmak

Değişen ve gelişen teknolojiyle birlikte ürün satışı yapmak artık sosyal platformlarda daha kolay bir hale gelmiştir. Instagram üzerinden satış yapabilmeniz ya da kişisel bir sayfayı popüler bir hale getirmeniz yukarıda bahsedilen açıklamalarla ilgilidir. Bahsedilen açıklamaları doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde, çok kısa bir sürede daha fazla takipçiye ulaşacak ve artacak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti