İnegöl Belediyesi'nden eğitime katkı

İnegöl Belediyesi, Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle öğrencilere kitap dağıttı.

Diğer İlçeler 14 Kasım 2018 18:01
İnegöl Belediyesi'nden eğitime katkı
-A +A

İnegöl Belediyesi, Şipali İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören 121 öğrenciye sınıflarına uygun kitap dağıttı. Kitap dağıtımına katılan Belediye Başkanı Alper Taban, bütün öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmasını istediklerini söyledi.


Taban, “Dünya Çocuk Kitapları Haftası vesilesiyle öğrencilerle buluştuk. Çocuklarımıza birer kitap hediye ettik. Onların kitap okuma alışkanlığını kazanmalarını istiyoruz. Bildiğiniz gibi göreve geldiğimiz günden bu güne şehrimizdeki yetişkin olsun, genç olsun, bay-bayan olsun fark etmez herkesi Allah’ın ilk emri olan ‘Oku’ emrini yerine getirmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu şehirde yaşayan daha bilinçli, daha şuurlu, daha farkında insanların sayısını arttırmak, ailesine, milletine, kendine, vatanına, ülkesine faydalı insanlar oluşturmak adına kitap okuma alışkanlığını yaymak istiyoruz.

Bunu adeta bir seferberlik haline dönüştürmek istiyoruz. Okullarımızda da kitap okuma adına çok güzel zaman ayrılarak faaliyetler yapılıyor. Ben de bunların bir kısmına katılmaya çalışacağım. Ben gençlerimizin muhakkak suretle elinin altında birden fazla kitap olmasını ve bu kitapları her an alıp okumalarını istiyorum. Çünkü geleceğimize yön verecek olan, bu milletin alnını ak edecek olan onlar. Bizler de onlara güveniyoruz” dedi.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti