İNEGÖL BAŞKANINDAN SÜRPRİZ ZİYARET

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, sokakları gezerek ellerindeki poşetlere yerlerdeki çöpleri toplayan çocukları ziyaret etti.

Bursa 9 Ekim 2020 17:25
İNEGÖL BAŞKANINDAN SÜRPRİZ ZİYARET
-A +A

Çocuklara çikolata ikram eden Başkan Taban, bu örnek davranışı sürdürmelerini istedi.
İnegöl’de kendi aralarında toplanıp mahallelerindeki sokakları gezerek yerlerdeki çöpleri poşetlere toplayan 8 ilâ 10 yaş aralığındaki çocuklar, daha sonra topladıkları çöpleri konteynırlara attı. Bu hareketleri güvenlik kameralarına yansıyan ve önce sosyal medyada ardından da ulusal kanallarda gündem olan küçük temizlik elçilerine, Belediye Başkanı Alper Taban sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
Çocukların çöpleri toplarken güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerini izledikten sonra küçük temizlik elçilerine teşekkür etmek isteyen Başkan Taban, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde Fatih Okulu civarında sokakta oynarlarken çocukları ziyaret ederek teşekkür etti.
Çocuklara çikolata dağıtan Başkan Alper Taban, herkese örnek teşkil eden bu davranışlarının da devam etmesini istedi. Başkan Taban, ziyareti sırasında bir açıklama da yaptı. Çocukların bu davranışının karşılıksız kalmaması gerektiğini düşündüğünü kaydeden Taban, “Burada çocuklarımız o kadar güzel bir iş ortaya koydular ki Geçtiğimiz günlerde de ulusal kanallara yansıdı bu görüntüler. Çocuklarımız burada birer çöp poşeti aldılar ve bu çöp poşetleriyle kendilerine ait olmayan çöpleri bir bir topladılar. Bende onlara teşekkür etmek için ayaklarına kadar geldim. Ailelerine çok teşekkür ediyorum. Bu çevre hepimizin. Bu temizliği çocuklarımızla birlikte başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Onları tebrik ediyorum. Temiz şehir İnegöl hedefimize de çocuklarımızla birlikte adım adım ilerliyoruz” dedi.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti