İHH binasının açılışı yapıldı

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Yenişehir Temsilciliği yeni binasına kavuştu.

Yenişehir 12 Aralık 2019 09:43
İHH binasının açılışı yapıldı
-A +A

Mustafa EFE 

 İHH Yenişehir Temsilciliğinin açılışı için bir tören düzenlendi. Törene Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkan Vekili Mesut  Bedel, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, okul müdürleri ve öğretmenlerle vatandaş katıldı.
 
   Törende ayrıca mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ekmek ihtiyacını karşılayacak un tırı da gönderildi.  Program öncesi Türkiye ezan okuma birincisi Nuri Baktemur Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan İHH ilçe temsilcisi Osman Aydın yaptı. Osman Aydın  İHH’nın yapmış olduğu faaliyetler arasında arama kurtarma su kuyusu katarakt Yetimler ve diğer alanlar hakkında bilgi verdi ve  örnekler sundu. 
 
   Osman Aydın yetimlerin önemine değindiği konuşmasında, “Peygamberimizin  ‘Bir kimse Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır" Uzakta da olsa Yetimin başını okşamak mümkündür. İyilik bizim için ne hobidir ne de nostaljidir, iyilik her zaman her yerde. Çünkü dünyayı iyilik kurtaracak” dedi. 
 
       Belediye başkan vekili Mesut Bedel’de " Bizler hepimiz çevremizde  gördüğümüz olur görmediğimiz olur  yardıma muhtaç kişileri  bildirmeliyiz böyle şeffaf çalışan yardım  derneklerine  ihtiyaç var yapılan çalışmaların hayırlı olmasını ve bu yardım tırının ihtiyaç sahiplerine hayırlısıyla ulaşması" dileğinde bulundu. 
 
         Törende son olarak konuşan ilçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da "İHH denince akla bir iyilik hareketi geliyor Bu teşkilat birçok alanlarda çalışma yapıyor ama en önemli yanı çevremizdeki ve yurtdışındaki Yetimler bunun İHH gibi bir teşkilat tarafından organize yapılmış olması önemli. Bu organizasyonun bir parçası da Bu gördüğünüz yardım TIRI bugün dünyanın çeşitli bölgelerinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için burada bir yardım TIRI gönderiyoruz inşallah daha başka zamanlarda da böyle yardım tırları göndermeyi nasip etsin. Allah yönetimin bundan sonra da gayretlerini arttırsın yeni yeriniz de güzel yerinde hayırlı olsun hepinize teşekkür ediyorum." diye konuştu. 
 
      Törenin sonunda yönetim kurulu üyesi ve Sinoplar Camii imam hatibi  Mustafa Sargın bir dua yaparak  yardım TIRI tekbirlerle uğurlandı.  Daha sonra İHH Yenişehir temsilciliğinin yeni binası törenle hizmete açıldı. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti