HİZMETLER ARTARAK SÜRÜYOR

Yenişehir ve İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, Yenişehir ve İznik’de bulunan 550 ortaklarına hizmetlerinin artarak devam ettiğini belirtti.

Yenişehir 18 Kasım 2019 09:55
HİZMETLER ARTARAK SÜRÜYOR
-A +A

Ertan ADANA/ÖZEL
 
ÖDEMEDE SIKINTI ÇEKMİYORUZ
 
Kuruluşundan bu yana Yenişehir ve İznik Süt Üreticileri Birliği olarak süt üreticisinin her zaman yanında ve destekçileri olduğunu da belirten Nazif Tuna, “Üreticimize yönelik süt makineleri ve ekipmanlarını temin ediyoruz. Şu an birliğimizde hayvan zinciri, doğum makinesi, hayvan kaldırma asansörü, temizlik maddeleri, mineralli tuzlar, elektrikli çit ekipmanları, ahır temizlik ekipmanları, maya, soda, suluk. Biberon, yem, tohum çeşitleri gibi birçok ürünü ortaklarımıza peşin ya da vade ile satmaya devam ediyoruz. Ortaklarımız süt desteklemelerini aldıklarında getirip borçlarını düzenli olarak ödüyorlar. Şu an ödeme konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyoruz. Ortaklarımızın tamamı borçlarına sadıklar” dedi.     
 
ÇARE BULMALARINI İSTİYORUZ
 
Yenişehir ve İznik Süt Üreticileri Birliği olarak üreticiye çok ciddi destekler sağladıklarını belirten Nazif Tuna, “550 üyemiz bulunuyor. Bunların 25’i kooperatif. Bu zamana kadar üyelerimize ve kooperatiflerimize 25 adet süt tankı, 30 adet jeneratör, 600 torba mısır tohumu, süt makinesi ve ekipmanı, fi, yulaf, arpa, buğday, bezelye, yonca, süt otu tohumu dağıtımı yaptık. Süt tankı ve jeneratörlerimizi ücretsiz dağıttık. Ekipman ve tohumlarımızı da vadeli veriyoruz. Her zaman üreticimizin yanında ve onların destekçileriyiz. Şu an üreticilerimiz çok zor durumda. Bu zorlukları aşmaları içinde her zaman onların yanındayız. Ancak böyle giderse süt ve et üreticilerimiz bu işi bırakmak zorunda kalacaklar. Bu nedenle yapılan her toplantıda bu sıkıntıları dile getiriyoruz. İnşallah Özellikle Tarım ve Orman bakanlığımızdan bizim bu sıkıntılarımıza çare bulmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Başkanımız Aydın, mehter takımını ziyaret etti

Başkanımız Aydın, mehter…

10:55 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse;   “AKBIYIKLILAR ÜVEY DEĞİLDİR”

CHP Yenişehir İlçe Başkanı…

10:53 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
Sıkıntı düğün salonlarında değil, mahalle aralarında

Sıkıntı düğün salonlarında…

10:52 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
ÇEVRE YOLUNA ONARIM

ÇEVRE YOLUNA ONARIM

12:14 - 10 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilal Kuyumculuk hizmete açıldı

Bilal Kuyumculuk hizmete…

12:15 - 9 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti