HİKAYELERLE ANADOLU’YU ANLATTI

Ünlü TV yapımcısı Bekir Develi önceki gün YİHMET (Yenişehir İmam Hatip Mezunları Derneği)’nin konuğu olarak Yenişehir’de hayranları ile buluştu.

Yenişehir 30 Nisan 2018 03:31
HİKAYELERLE ANADOLU’YU ANLATTI
-A +A

 Yenişehir Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen toplantının açılışında Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hafız Abdullah Arslan Kur’an-ı Kerim okudu.Ardından konuşan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, belediyelerin hizmet kollarından birisinin de bu tür sosyal ve kültürel etkinlikler olduğunu belirterek, ‘Bundan sonra bu tür etkinliklere ağırlık vereceğiz. Bu etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ediyorum’ dedi.
Daha sonra sahneye çıkan Ünlü TV yapımcısı Bekir Develi’ yaptığı programlarda Anadolu’da yaşadığı ilginç olayları akıcı bir dille anlattı. Yurtdışına çıktığında başından geçen ilginç ve bir o kadar da tuhaf olan olaylara da değinen Develi, "Özellikle yabancı dil bilmememize rağmen gittiğimiz ülkelerde karşı tarafla anlaşmak için nasıl mücadele ettiğimizi, el ve mimik hareketleriyle nasıl anlaştığımızı görünce bizlerin ne kadar özgüveni yüksek bir millet olduğunu daha iyi anlayabiliyoruz. Bir keresinde İngiltere’ye giderken uçakta Ömer hocamız bana bir şey sordu.
'Bekirciğim, İngilizce bildiğimi tek kelime var onun da telaffuzundan emin değilim. Hangisi o hocam dedim. Hello dedi.Hello mu Helo mu dedi. Bende Hello' dedim. Ve ben kendisini bu bildiği tek kelime ile havaalanında bir kişiye yol tarif ederken gördüm. Böyle bir özgüven olamaz" dedi.
Türkiye’de farklı yerlerde çıktığı programlarda başından geçen ilginç olaylara da değinen başarılı sunucu Develi, "Bir keresinde Dursun Ali Erzincanlı  abimizle Şanlıurfa’ya iftar programı için gittik.Yoğun bir tempo içerisinde bulunurken teravih namazına yetişebilir miyiz diye düşünürken, Urfalı bir arkadaş abi teravih mi sıkıtı değil burada bizim bir camiimiz var. Burada camii imamız hızlı bir şekilde 13 dakikada hepsini bitiriyor. İnanmadık gittik ne görelim küçük bir yer olmasına rağmen cemaat taşmış vaziyette ve o kadar hızlı namaz kıldırıyor ki, sokağa taşan cemaat kıyamda, içerdekiler rükûda, birinci saftakiler son oturuşta, imam selam vermiş vaziyette. Gerçekten bizler şahsına münhasır bir milletiz. İçimizdeki bu farklılıklar her daim olsun inşallah. Bizler, her şeyi ile güzelliğe ve en iyisine layık olan bir ülkeyiz" dedi.Program Develi'nin, gündelik yaşamda göze çarpan ve ilginç gördüğü olayları mizahi bir dille anlattığı gösterisi Yenişehirliler’in büyük beğenisini topladı.Yenişehirlileri bazen güldüren bazen de düşündüren böylesi unutulmaz bir geceye imza atan Bekir Develi'ye günün anısına Yenişehir
Belediye Başkanı Süleyman Çelik tarafından çeşitli hediyeler ve çiçek taktim edildi.Taktim edilen çiçeği alan Bekir Develi, ‘Bu çiçeğe burada en fazla hak eden kardeşimiz açılışta Kur’an okuyan Hafız Abdullah Arslan’dır diyerek çiçeği ona vermesi salondu uzun süre alkışlandı.Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti