HEM'DE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI BAŞLADI

Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliği ile geleceğimizin teminatı olan gençlere ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI 07 Ekim 2019 Pazartesi günü açıldı.

Yenişehir 9 Ekim 2019 16:30
HEM'DE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI BAŞLADI
-A +A

Belkız EFE/ÖZEL HABER


Belediye Başkanımız Davut AYDIN
seçim beyannamesinde yer alan ve üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan biri olan eğitim alanında Belediyemizin önemli bir projeyi daha hayata geçirdiğini bildirdi. Sosyal ve Kültürel Projeler başlığı altında yer alan üniversiteye hazırlık kursların, ilçemizde üniversiteye hazırlık yapan gençler açısından eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak önemli bir adım olarak nitelendirdi.

Gecemiz, gündüzümüz geleceğimiz olan evlatlarımız içindir diyen Başkanımız AYDIN “Ekonomik nedenlerle özel ders ve dershane hizmeti alamayan gençlerimizi üniversiteye hazırlayacağız. Yenişehir Halk Eğitim Merkezimizin işbirliğiyle Pazartesi günü açılan kurslarımıza 43 öğrencimiz kayıt yaptırdı. Haftada 24 saat 3 ayrı sınıfta eğitim alacak olan gençlerimiz, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere 2 grupta üniversiteye hazırlanacaklar. 2020’nin Haziran ayında tamamlanacak olan projenin tüm kitap ve dokümanları Belediyemiz tarafından karşılanacaktır”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Cemil can

17:03 9 Ekim 2019

Yenişehirde kayda değer bir okul yok diyebiliriz iznikte , inegölde isim yapmış bi kaç okul var zaten yenişehirden oraya gidenler var. Ancak yenişehirli olup hiçbir siyasi olsun işadamı veta entellektüekler bir estek yapmadılar eğitim olarak yenişehiir çok zayıf maalesef.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti