Hayatı paylaşmak için engel yok

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile ilçede faaliyet gösteren Sultan-Ser kurabiye Yenişehir Belediyesi Ramazan sokağında stand açtı.

Yenişehir 7 Mayıs 2019 11:00
 Hayatı paylaşmak için engel yok
-A +A

Sultan-Ser Kurabiye sahibi Serkan Boyalı, yaptığı açıklamada, ‘Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık gününde Özel çocuklarımız için Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz ‘Hayaller kurabiye ile şekillendi’ etkinliklerimizde gözlemlediğimiz pozitif etkiden ilham alarak ‘Hayatı paylaşmak için engel yok’ sosyal sorumluluk projemizi hayata geçirdik. İlçemizde kurulan ramazan sokağında kurabiye satış dükkânımız hizmet verecektir. Kar amacı güdülmeyen bu organizasyonda elde edilen gelir Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler derneğine bağışlanacaktır.

Engelliler derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu proje sadece maddi bağış yardımı hedefleyen bir organizasyonun ötesinde, engellilerin üretebilen birer birey olabilmesi sağlamak ve toplum ile etkileşimini artırmak için düzenlenmiş bir etkinliktir. Bu sebeple kurabiye satışı engelli kardeşlerimiz tarafından ailelerinin refakati ile gerçekleşecektir. Günlük hayatımızda dışarıda engelli bir kardeşimizi gördüğümüzde kendisinin veya ailesinin vereceği tepkiyi ön göremediğimiz için etkileşim kurmaktan çekiniriz. Düzenleyeceğimiz etkinlik sayesinde engelli kardeşlerimize sevginizi gösterip etkileşim kurabilir ve dilerseniz daha iyi şartlarda eğitim ve rehabilitasyon hizmeti görmeleri için ürün satın alarak maddi destekte bulunabilirsiniz’ dedi.

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak ta bu iş birliğinin önemli olduğunu belirterek, ‘Bir proje ile birçok işi aynı anda yapıyoruz. Engelli kardeşlerimiz kurabiye satıp kendilerine güven kazanacaklar, derneğimiz para kazanacak, engellerin bu şekilde aşılabildiğini göstereceğiz’ dedi.


Kaynak : Belkız EFE

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti