HAVALİMANI SES GETİRDİ

Yenişehir 30 Ekim 2020 09:49
HAVALİMANI SES GETİRDİ
-A +A

Mustafa EFE/ÖZEL HABER
 
Yenişehir Havalimanı’nın kapalı tutulmasının haksızlık olduğunu ifade eden Bursa Kent Konseyi Başkanı Orhan, Yenişehir Belediye Başkanı Aydın ile Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Torun, sadece hava muhalefetleri sebebiyle İstanbul'a inemeyen uçaklara hizmet vermesi kendilerini üzdüğünü söyledi. Başkanlar, “Bursa’ya haksızlık” yapıldığı görüşünü birlikte paylaştılar.
 
“AKTİF HALE GETİRİLMELİ”
Başkan Orhan, “Ortalama yüzde 85 -90 dolulukla uçuşların düzenlendiği Bursa Yenişehir Havalimanı’nın yeniden aktif hale getirilmesi ortak arzumuzdur. Yenişehir Havalimanı şu anda sadece eğitim ve hava muhalefeti sebebi ile İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanına inemeyen uçaklar için alternatif olarak kullanılmaktadır” dedi.
 
“BİZLERİ ÜZMEKTEDİR”
Orhan, “İç ve dış hat kullanım alanı 5 bin 600 metrekare olan, yıllık 2 milyon 250 bin yolcu kapasitesine sahip, kargo olarak ise 9 bin 460 metrekare kapalı alana ve her biri 115 metrekare 8 adet soğuk odaya sahip kargo binası ile 10 bin metrekare otoparkı olan bu devasa havalimanının atıl durması hepimizi üzmektedir” ifadelerini kullandı.
 
“KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Bu konuyla alakalı olarak görüşmelerimizi yaptık. İnşallah en kısa sürede yeniden uçuşlar başlayacaktır. Yenişehir Havaalanı çalışmıyor ama Sabiha Gökçen'e inemeyen uçaklar alternatif olarak Yenişehir Havalimanı'nı kullanılıyorsa demek ki bu havaalanı kullanılıyor. Yenişehir Havalimanı'nda sorun olmaz. Konunun takipçisiyiz. Bunun için üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye hazırız.” diye konuştu. 
 
“İSTANBUL’A TAŞINILIYOR”
Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, “Havaalanımızın güney Marmara’da lojistik üstü gerekiyor. Türkiye’deki en modern havalimanlarından birisi Yenişehir’de bulunurken halen aktif bir şekilde çalışmaması bizleri derinden üzüyor. Türkiye’deki bütün havalimanlarında halen iç ve dış seferler devam ediyor bizim havalimanımızda seferlerin olmaması kanatlarımızın kırıldığı anlamına mı geliyor? Bursa’dan İstanbul’daki havalimanlarına yolcu taşınmaya devam ediyor” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti