HATUNİŞİ’NDEN SEYİTOĞLU’NA ZİYARET

Yenişehir Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri önceki gün Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nu makamında ziyaret ederek Osmanlı Helvası ikramında bulundular.

Yenişehir 28 Kasım 2019 08:56
HATUNİŞİ’NDEN SEYİTOĞLU’NA ZİYARET
-A +A

BELKIZ EFE / ÖZEL HABER 


Yenişehir Kaymakamı ve İnegöl Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu’nun kuruluşundan bu yana kendilerine maddi ve manevi her türlü desteği verdiğini belirten Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Tuğba Tarım, “Biz de kendilerine hem Osmanlı Helvası ikramında bulunmak hem de teşekkür etmek için yönetimimizle birlikte bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Her zamanki gibi bizleri en iyi şekilde ağırladı. Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Özellikle Osmanlı Helvasının daha da tanıtılması için bizlere ciddi destekleri oluyor. İnşallah Osmanlı Helvası artık Yenişehir’in en önemli tanıtım ürünü olacaktır. Bizim de bununla ilgili ciddi çalışmalarımız oluyor” dedi. 
 
   Yenişehir Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin yeni kurulmasına rağmen güzel işler başardığını da belirten Tuğba Tarım, “Daha yolun başındayız. Kaymakamımız bizim için güzel projeler düşünüyor. Belediye Başkanımız her zaman destekliyor. Yenişehirli kadınlarımızın da destekleri ile önümüzdeki dönem adımızdan daha sok söz ettireceğiz. Yapacağımız projelerle Yenişehirli hanımların kaderini değiştireceğiz. Bunun için ilçe halkımızın desteklerine ihtiyacımız var” diye konuştu. 
 
   Yenişehir Kaymakamı ve İnegöl Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu’da Yenişehir’de böyle bir kooperatifin olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Kadınlarımızın yaptığı bu güzel çalışmalara bizlerin de destek olması gerekiyor. Bunun için Kaymakamlık olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hatunişi Kooperatifi özellikle unutulmaya yüz tutmuş olan Osmanlı helvasını yeniden canlandırdı. Biz de buna katkı sunmak istiyoruz. Bu şekilde unutulmaya yüz tutan damak zevklerimiz varsa bunları da gün yüzüne çıkarmak lazım. Daha yolun başında olan bu hanım kardeşlerimiz gerçekten bu anlamda güzel hizmetler yapacaklar. Bizlerde ilçenin yöneticileri olarak onlara destek olmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem daha güzel çalışmaları el birliği ile yapacağız. Kadının ekonomiye katılmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu kooperatifin gelişip büyümesi hem hanımları hem ilçemize kalkındıracaktır” dedi. Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nu Osmanlı helvası ikram etti. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti