Hatipoğlu “Darbe dönemi kapanmıştır!”

Yenişehir 12 Eylül 2019 13:03
Hatipoğlu “Darbe dönemi kapanmıştır!”
-A +A


AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu 12 Eylül askeri darbesinin 39. yılı dolayısıyla gazetemize bir demeç verdi.
Hatipoğlu darbelerin AK Parti ile artık tamamen tarihe karıştığının altını çizerek “ Demokrasi ile yönetilen ülkelerde meclis asla hiçbir kurumum tahakkümünü kabul edemez. Bunu da büyük sıkıntılar çekerek, büyük bedeller ödeyerek, çok şükür ki AK Partili kadrolar ile aştık.”dedi.
Askerin artık asli vazifesine döndüğünün belirten Fikret Hatipoğlu “Ülkemizde ne yazık ki her on senede bir darbe yapılarak hem demokrasi kesintiye uğramış, hem binlerce insan hapishanelerde işkencelere maruz kalmış, yüzlercesi idam edilmiş ve ülkenin asli unsuru olan milletimizin yüreğine korku salınmıştır. AK Parti olarak kurulduğumuz günden beri bu darbeci zihniyetle mücadele ettiğimizi,15 Temmuz hain darbe girişimini de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve çok değerli halkımızın cansiperane gayretleri ile def ettik. Bizler artık darbe dönemlerinin ülkemizde bir daha açılmamak üzere tarihteki karanlık yerini aldığını düşünüyoruz. Bu vesile ile artık hiç biri hayatta olmayan 12 Eylül darbecilerinin de Allah’a hesap vereceğini biliyoruz. Binlerce gencimizi anarşiye kurban vermiş bir millet olarak bu günlerde de terör ile uğraşıyoruz. Ama inanıyoruz ki terörde bitecek. Güneydoğuda ki gelişmeler bunun bir habercisi. Ülkemizi gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çaba gösteren AK Parti’nin Yenişehir ilçe başkanı olarak buna inancım tamdır. Hep birlikte el ele vererek yapılan bütün zulümlerin önüne geçeceğiz.”dedi.
12 Eylül’de darbe yapanların ABD’nin emriyle bu işi yaptıklarını, artık kimseden emir almayan bağımsız bir Türkiye’de yaşadıklarını vurgulayan AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu “Artık ülkemizde darbe dönemi kesinlikle kapanmıştır.15 Temmuz’la birlikte darbeciler halktan gereken cevabı aldıkları için artık zaten yeni bir darbe girişimi için cesaretleri tamamen kırılmıştır. Ben 12 Eylül darbesinin 39 yılında bir daha böyle karanlık günler yaşamamamız için gerekli yasal düzenlemeleri yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ona canlarını hiçe sayarak destek veren aziz milletimize şükranlarımı sunuyor,12 Eylül darbesinin tüm mazlumlarını saygıyla anıyorum.”dedi.

Belkız Efe

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti