Güzellik sektörü çalışanlarına KOSGEB destekleri anlatıldı

Bursa Estetik Sektörü Çalışanları Derneği (BESDER), üyelerine yönelik bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor.

Bursa 18 Kasım 2019 13:31
Güzellik sektörü çalışanlarına KOSGEB destekleri anlatıldı
-A +A

Bursa’nın ilk ve tek estetik sektörü derneği olan BESDER, üyeleri için KOSGEB tarafından verilen hibelerin anlatıldığı bir workshop düzenledi. Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara
KOSGEB tarafından hizmet sektörü için verilen destekler anlatıldı. Hibe Destekleri Uzmanı Ahmet Bakırcı’nın konuşmacı olduğu programa yaklaşık 200 kişi katıldı.
 
Sektör temsilcileri hibe ve desteklerden habersiz
 
Etkinliğin açılış töreninde konuşan BESDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülin Çifçi, güzellik ve estetik sektöründe hizmet veren işletmelerin devlet desteklerinden tam anlamıyla haberdar olmadıklarını vurguladı. Bilgi konusunda ciddi yanlışlıkların bulunduğunun altını çizen Başkan Gülin Çifçi; “Derneğimizin ilk görevi üyelerimizin farklı konularda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesidir. Bizler de devlet kurumlarının sektör temsilcilerimize sağladığı imkanlar noktasında eksik bilgilerin olduğunu gördük. KOSGEB ile irtibata geçtik. Verilen hibeler ve desteklerin tam olarak anlaşılabilmesi adına geniş katılımlı bir workshop organize ettik. Ciddi bir katılım sayısına ulaştık. Sektör temsilcilerimiz bu etkinlik sayesinde hibe ve destekler konusunda doğru bilgiye ulaşabilecek. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
 
Programa yoğun ilgi
 
Hibe Destekleri Uzmanı Ahmet Bakırcı ise etkinliğin bu kadar ilgi görmesinden dolayı mutlu olduğunu vurguladı. Güzellik ve estetik sektöründe KOSGEB’in verdiği hibelerin daha fazla sektör temsilcisine aktarılması gerektiğini ifade eden Bakırcı, destek şartları ve miktarları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Programa sektöre kalifiye personel yetiştiren meslek liselerinin yöneticileri ve öğretmenleri ve öğrenciler de katılım gösterdi.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti