Güçlü yerel yönetimle İznik kazanıyor

İznik’i doğayla iç içe sağlıklı bir geleceğe taşımayı hedefleyen İznik Belediyesi, şehir merkezinin yanı sıra 39 taşra mahallesinde de sosyal donatı alanları ile buluşturmaya devam ediyor.

Diğer İlçeler 13 Haziran 2018 12:56
Güçlü yerel yönetimle İznik kazanıyor
-A +A

İznik Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı talep ve öneriler ile Mart 2017'de çalışmaları başlayan 1500 metrekarelik İznik Çakırca Parkı düzenlenen törenle kullanıma sunuldu. Çakırca Sahilinde gerçekleşen törene Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri, Çakırca Mahallesi Muhtarı Zeki Bayrak ve Çakırcalılar katıldı.“İHTİYACI GİDERMEK GÖREVİMİZ”
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın törende ki konuşmasında “İlçemizin 7 merkez mahalle ve 39 taşra mahallemizde İznik Belediyemizin yapmış olduğu yatırımların yanı sıra, ilçe belediyemizi aşan konularda gerek bakanlıklara yaptığımız talep ve öneriler gerekse de büyükşehir belediyemize yaptığımız talep ve öneriler ile yatırımları ilçemize kazandırıyoruz. Nerede bir ihtiyaç var amacımız kimin yaptığı değil, o ihtiyacın giderilmiş olmasıdır. Ben bu duygu ve düşünceler ile hepinizin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, açılışımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
“İZNİK FARKLI BİR DEĞERE SAHİP”
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, evrensel bir miras olan İznik'in doğal güzellikleriyle insanlığa kültürel bir peyzaj alanı sunduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçede çok sayıda çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Alinur Aktaş, İznik Gölü gibi doğal güzelliğin kenarında yer alan Çakırca Mahallesi'nin de Büyükşehir yatırımlarından nasibini aldığını ifade ederek, 1500 metrekarelik Çakırca Parkı'nın üst yapı çalışmaları kapsamında köy kahvehanesinin, aydınlatma direklerinin ve peyzaj düzenlemesinin tamamlandığını dile getirdi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla yola koyulduklarını, insan hayatını kolaylaştırmak için mücadele ettiklerini belirtti. Konuşmaların ardından Muhtar Bayrak, günün anısına Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu ve Başkan Aktaş'a İznik çinisi hediye etti. Kurdele kesimiyle park hizmete açıldı.

Kaynak : İHA

Anahtar Kelimeler : bursa, iznik,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti