Gösteriye Yenişehir damgası

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu tarafından düzenlenecek "4. Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi"nde Türkiye genelinde süs tavukları yarıştı.

Yenişehir 13 Ocak 2020 10:13
Gösteriye Yenişehir damgası
-A +A

Ertan ADANA / Özel Haber 
 
"4. Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi" Ankara’da düzenlendi. Yarışmaya Bursalı ve Yenişehirli tavukçular damga vurdu. Aslen Yenişehirli olan Bursa Süs Tavukları Derneği Başkanı Ahmet Ergin, “Böyle bir başarıyı elde etmek bizim için gurur verici. Hem Bursa’nın hem de Yenişehir’in adını duyurmaktan ayrıca onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Emrah Gündoğdu ise “İlk defa katıldığım Ankara 4. Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi’nde Siyah Sultanlarım 92, 93, 94 ve 94 puan aldı. Ayrıca tavuklarımdan biri onur ödülü kazandı. Gösteride emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
 
TSHF'nin dördüncüsünü düzenlediği Ankara ulusal kümes hayvanları gösterisinde Bursa Süs Tavukları Derneği; Beyaz Sultan’da 96 puan ile Türkiye Tavuk Şampiyonu, 95 puan Onur Ödülü Tavuk, 95 puan Onur Ödülü Horoz, 93 puan Tavuk, Siyah Sultan’da 90 puan, Tavuk 91 puan, Horoz 90 puanlarını aldı. 
Bursa Süs Tavukları Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve Sultan Kulüp Kurucusu ve Beyaz Sultan Tavuk kategorisinde birinci olan Eyüp Uyanık, “Hayvanların bu güne kadar büyümesinde, yetişmesinde en çok emeği olan, aynanın görünmeyen yüzündeki adam, kardeşim Mustafa Uyanık'a çok teşekkür ederim, desteği sayesinde bu günleri gördük.   Hayvanların bakımın da benden çok emeği olan aileme çok teşekkür ederim... Ve bugüne kadar hep güzel temennilerini ve dualarını benden esirgemeyen tüm dost ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak : ERTAN ADANA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti