Girişimci Kadınlar Örnek Oldu

Bakiye Dereli ve Sevil Ataeren isimli Yenişehirli iki bayan arkadaş. Yerel esnafın ticaretini canlandırırken, hem esnafa hem müşterilere kazanç sağlayacak mobil uygulama tabanlı projelerinden yola çıkarak kendi reklam şirketi kurdular.

Yenişehir 11 Temmuz 2017 01:01
Girişimci Kadınlar Örnek Oldu
-A +A

Yenişehir’den Türkiye’ye açılmayı planlıyor

"Dopingle bilişim, reklam ve tasarım hizmetleri" ünvanını verdikleri firmalarında toplu sms, el ilanı-broşür tasarım-baskı, magnet gibi basılı reklam ve promosyon ürünleri ile sanal ortamda video animasyon, drone ile havadan çekim, sosyal medya reklamcılığı gibi bir çok alanda hizmet veriyorlar. Ayrıca yazılımı devam eden Dopingle uygulaması ile de ticari işletme ve müşteri kazanç sistemini Yenişehir'de faaliyete geçirip Türkiye'ye yaymak istiyorlar.


  
Uygulama  ile yerel esnaftan ticaretin canlanması, bununla birlikte esnaf ve müşterilere ekstra kazançlar sağlanması planlanıyor. Uygulama üzerinde anlaşmalı iş yerlerini bulabilecek olan müşteriler buralarda yaptıkları alışverişlerden indirim alırken bir yandan da iş yerine ait QR kodu okutarak alışverişlerini ve aldıkları indirimi sosyal medyada reklam edecekler. Proje sayesinde yerel esnaflardan alışverişler tercih edilecek, hem esnafın hem uygulamanın sosyal medyada reklamı yapılacak, müşteri ve esnaflar birebir ya da sanal ortamda sisteme referansları ile dahil olan üye iş yerleri sayesinde ekstra gelir elde edebilecekler. Şu anda android telefonlar için yaptırdıkları demo uygulama ile esnaflarla görüşerek üye iş yeri alt yapısını kurmaya başlayan girişimciler hedeflerinin kısa sürede Türkiye çapında hizmet vermek olduklarını belirttiler.
Yenişehir'de faaliyet gösteren bir fabrikadaki eşlerinden de destek alan bayanlar eşlerinin fabrikadaki arkadaş çevreleri ile ülke geneline ticari işletme ve müşteri kazanç  sistemini yaymayı planlıyorlar.
İki bayan girişimcinin belirli bir esnaf kitlesini oluşturduktan sonra tanıtım toplantısı düzenleyecekleri de belirtildi.
  
Bakiye Dereli ve Sevil Ataeren isimli Yenişehirli iki bayan arkadaş, Dopingle bilişim, reklam ve tasarım hizmetlerini tanıtım toplantısında anlatacaklar.

Kaynak : HARUN SAK/ ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler : bursa, girişimci, kadınlar,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti