Gençlere Erbakan’dan mektup var

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan tarafından gençlere yazılan mektubu, Bursa Yenişehir’de bir ilk olan, Partinin Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Efe bizzat dağıttı.

Yenişehir 24 Ekim 2019 09:05
Gençlere Erbakan’dan mektup var
-A +A


 
ÖZEL HABER/ MUSTAFA EFE

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, özellikle gençlere iletilmesini istediği düşüncelerini, söz uçar, yazı kalır anlayışıyla kağıda tek tek döktü.  Erbakan'ın yazdığı mektubu ise Yenişehir’de gençlere ve vatandaşlara Gençlik Kolları Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Efe dağıttı.  Ülkenin gençlerine hitap edilen mektupta, "Mazlumlara umut, zalimlere ise korku dolu günlerin başlayacağı, ikinci kırk yılın başladığı gündür bugün. Seninle yürünecek uzun bir yol var önümüzde. Zorluklara, engellerle, çilelerle örülmüş uzun bir yol. Belirlenmiş hedefler var ulaşılması gereken. Dünyanın dört bir yanında umudu sende olan mazlumlar var. Ankara’da, hasta annesine ekmek götürebilmek için buz üzerinde yalın ayak ekmek dağıtan arabanın arkasından koşan, küçük yavrularımız senden haber bekliyor.

Bursa’da çöplerden topladığı ekmekleri ıslatıp 3 yaşındaki torununa yediren Fatma Nine senden haber bekliyor. İstanbul’da, oğluna okul forması alamadığı için canına kıyan acılı babanın yetim çocukları senden haber bekliyor. Arakan’ da, Budist zalimlerden kurtulmak için Naf Nehri’nin sularını aşmaya çalışan Petam Ali senden haber bekliyor. Gazze’ de dört çocuğu İsrail tarafından katledilen Muhammed Bakr senden haber bekliyor. Kucağında oğlu Muhammed!i Siyonist Teröre şehit veren baba Cemal El Durra senden haber bekliyor. Rabia Meydanında kızı Esma’yı, şehit veren ve Mısır hapishanelerinde çile dolduran Muhammed Biltaci senden haber bekliyor. Manevi  boşluk içerisinde, modern çağın zehirleri içerisinde yitip giden gençlerimiz senden haber bekliyor.

“Hayat doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının, adaletle zulmün mücadelesinden ibarettir.” İslam sadece Müslümanlara değil bütün dünyaya refah ve barış getirecek değerleri bünyesinde taşımaktır. Sende bu barışın teminatısın. Barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve refah tüm insanlığın ortak talebidir. Ülkemiz gençlerin de bu değerleri taşımaları bir zorunluluktur. Hak ve adaletin tesis edileceği, sevgi ve kardeşliğin hakim olacağı, güçlünün değil haklının sözünün geçeceği, batılın değil Hakk'ın üstün tutulacağı, kimsenin kimseye zulüm edemeyeceği yeni bir dünya için Yeniden Refah Partisi'yle var mısın?" ifadelerine yer verildi.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Taban fiyatları revize edilmeli”

“Taban fiyatları revize…

10:33 - 7 Ağustos 2020
Yenişehir
Yenişehir'de kurulan uçuş okulunda pilot eğitimleri başlayacak 'HEDEF 250 PİLOT'

Yenişehir'de kurulan uçuş…

09:19 - 6 Ağustos 2020
Yenişehir
“BAYRAMLAR KARDEŞLİKTİR”

“BAYRAMLAR KARDEŞLİKTİR”

10:56 - 5 Ağustos 2020
Yenişehir
SEYİTOĞLU DENETİMDE

SEYİTOĞLU DENETİMDE

10:55 - 5 Ağustos 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, “Bayram öncesi ve sonrası dezenfekte çalışmalarımız sürdü”

Başkan Aydın, “Bayram öncesi…

11:00 - 4 Ağustos 2020
Yenişehir
Yenişehir’in çehresi değişiyor

Yenişehir’in çehresi değişiyor

09:49 - 30 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti