Gençler Kur-an’ı Kerim ile buluşuyor

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde gençler Kur-an’ı Kerim ile buluşuyor. Kur-an dinliyor projesi yoğun bir katılımla final buldu.

Diğer İlçeler 2 Haziran 2019 15:54
Gençler Kur-an’ı Kerim ile buluşuyor
-A +A

Orhaneli İbrahim Hüsniye Çağlayan Ortaokulunda gerçekleştirilen ve TÜGVA temsilciliği ve Orhaneli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıya Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Ali Aykurt, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Turhan, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Gör ve resmi daire amirleri katıldı.

TÜGVA tarafından gerçekleştirilen uygulamada 19 farklı daire amiri, belirlenen okullarda öğrencilere Kur-an okurken öğrenciler dinledi. Mukabele okumanın sadece imamların bir görevi olmadığı, her Müslüman’ın okuması gerektiği vurgulandı. Proje sorumlusu Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Gör, Bu proje ile tüm ortaokul ve liselerde öğrencilerin meali ile beraber Kur-an’ı Kerim okuduklarını 300 öğrencinin düzenlenen meal yarışmasına katıldığını, dereceye giren öğrencilere altın ödülleri takdim edildiği çok güzel yorumlar aldıklarını Bursa ilinde örnek proje olduğunu vurgularken emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti