Gazilere vefa!

Yenişehir Kaymakamlığı ilçede bulunan Muharip gazilere yönelik yemek programı düzenledi.

Yenişehir 7 Aralık 2018 14:16
Gazilere vefa!
-A +A

 Programa; Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutan V. Hv.P. Binbaşı Lütfi Kocamanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İlçe Yazı İşleri Müdürü Turgut Sevinç, İlçe Mal Müdürü Cemal Akdeniz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Kavak, İlçe Müftü Vekili Refik Münir Aktan, İlçe Tarım Müdürü Hakan Aranmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Halit Dereli ve gaziler katıldı.

Kaymakam Suat Seyitoğlu yemekte yaptığı konuşmada “ Aziz milletimiz; vatanının bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı, milli birlik, beraberliği uğruna cepheden cepheye koşarak, tüm zorluklara göğüs germiş ve asırlardır kahramanlık destanları yazmıştır. Bu uğurda şehit olmayı göze alarak, gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Canı pahasına, ölüme göğsünü siper eden ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin kahramanlıkları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bugün, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Programın sonunda Yenişehir Gaziler Derneği Başkanı Hikmet Öztürk tarafından Kaymakam Suat Seyitoğlu’na plaket takdim edildi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti