Gazilere özel program

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi.

Yenişehir 24 Eylül 2018 13:56
 Gazilere özel program
-A +A


İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından başlayan törende, Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehter Takımı ve Kılıç Kalkan ekibinin gösterilerinin ardından Şair Düziçili İbrahim Özdemir tarafından Gaziler Günü münasebetiyle program yapıldı. Yenişehir Kaymakamı Sayın Suat Seyitoğlu tarafından Yenişehir Gaziler Derneği temsilcisi Hikmet Öztürk'e günün anlam ve önemine istinaden, Yenişehir Kaymakamı’nın Gaziler ile birlikte çektirdiği fotoğraf hediye edildi. İnegöl Gaziler Derneği ve İnegöl’de ikamet etmekte olan gazilerin de katıldıkları program büyük beğeni topladı.
Yenişehir Gaziler Derneği temsilcisi Hikmet Öztürk, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle geçmiş yıllara nazaran daha fazla etkinlik yapıldığını belirterek, “Başta Kaymakamımız Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanımız Hakan Cirit ve Belediye Başkanımız Süleyman Çelik olmak üzere bütün ilçe yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bu sene gerçekten geçen yıllara nazaran daha coşkulu kutlamalar oldu. Bütün gazi arkadaşlarımız adına ilçemizde bizlere sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
“GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ”


Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu da yaptığı açıklamada, “Aziz milletimiz, vatanının bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı, milli birlik, beraberliği uğruna cepheden cepheye koşarak, tüm zorluklara göğüs germiş ve asırlardır kahramanlık destanları yazmıştır. Bu uğurda şehit olmayı göze alarak, gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Canı pahasına, ölüme göğsünü siper eden ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin kahramanlıkları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bugün, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarken, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Programın sonunda Şair Düziçili İbrahim Özdemir’in seslendirdiği kahramanlık şiirleri izleyenlerin beğenisini kazandı. Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanı Hakan Cirit ve Belediye Başkanı Süleyman Çelik Şair Düziçili İbrahim Özdemir’e çiçek ve çeşitli hediyeler taktim ettiler.


Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti