Fırınlar denetlendi

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında vatandaşların gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri için tatlı, pasta vb. gıda maddeleri üreten ve satan imalathaneler ile fırınları denetledi.

Yenişehir 18 Mayıs 2018 14:34
Fırınlar denetlendi
-A +A

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüklerine bağlı ekipler Ramazan ayında vatandaşların alışverişlerini gönül rahatlığı ile yapabilmelerini sağlamak amacıyla, tatlı, pasta vb. gıda maddeleri üreten ve satan imalathaneler ile fırınlara denetimler gerçekleştirdi. Denetlenen işyerlerinde; hijyen kontrolü, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, kişisel hijyen, alet ve ekipmanların uygunluğu, ekmek gramajları ve evrak kontrolleri gibi konularda denetimler yapıldı.
İşletmelerde eksik görülen konular yetkililere sözlü ve yazılı olarak iletildi. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Ramazan ayında üretilecek ürünlerin hijyen şartlarının bozulmaması, pide ve ekmek gramajlarının belirlenen ölçülerde olması için denetimlerin yapıldığını, halkımızın esenliği için denetimlerin ramazan ayı içinde ve bayram öncesinde devam edeceğini ifade ederek, gerekli hassasiyeti gösteren esnaflara teşekkür etti.Başkan Çelik, “Gıda denetimlerini çok önemsiyoruz. Mübarek Ramazan ayında vatandaşımıza kaliteli ve hijyenik ürünler konusunda gıda maddesi üreten ve satan esnafımızı uyarıyoruz. Yenişehir’de gıda üretimi yapan firmalar gerçekten hijyene ve kaliteye önem veriyorlar. Yenişehirli vatandaşlar gönül rahatlığı ile gıda maddelerini tüketebilirler” dedi. 

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti