FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Yenişehir 13 Kasım 2020 09:32
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
-A +A

ÖZEL HABER- BELKIZ EFE 

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan "Geleceğe Nefes Ol " kampanyası kapsamında, Toprakdere Mahallesi’nde fidanlar toprakla buluşturuldu.
Fidan dikim Programına; Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Daire amirleri,öğretmenler ve öğrenciler katılım sağlayarak fidanları toprakla buluşturarak can suyu verdi. 
YENİ NESİLLERE 'HAYAT' OLACAK
 Kaymakam Seyitoğlu; Türkiye ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Geleceğe Nefes Ol' fidan kampanyasıyla Türkiye’nin dört bir yanında fidan dikiliyor. Bizde Yenişehir'imize ve gelecek nesillerimize nefes olabilmesi için fidan dikim etkinliğine destek verdik. Fidan dikmek bize ve yeni nesillere hayat olacaktır." dedi. 
YENİŞEHİR COĞRAFYASI ÇOK ŞEY KAZANACAK 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın; "Diktiğimiz fidanlarla gelecek kuşaklar için bir nefes vermiş oluyoruz. Vatandaşlarımız gelecekte dikilen bu fidanların toprağa, hayata ve havaya verdiği nefesten istifade edecek. İnşallah ağaçlandırma etkinliğimiz artarak devam edecek. Fidanların toprakla buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Coğrafyamızı yeşillendirmek hem doğaya hem de bizlere çok şey kazandıracaktır" ifadelerini kullandı. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti