Esnaf Çanakkale’ye çıkarma yaptı

Yenişehir Muhtelif Esnaflar Odası kültür hizmetlerini sürdürüyor.

Yenişehir 20 Nisan 2018 00:01
Esnaf Çanakkale’ye çıkarma yaptı
-A +A


Yenişehirli eski esnaf ve zanaatkarları ödüllendiren, ardından 8 mart dünya kadınlar gününde kadın üyelerini Uludağ gezisine götüren Yenişehir Muhtelif Esnaflar Odası şimdi de 200 üyesini Çanakkale’ye şehitliğe götürdü. 

 Yenişehir Muhtelif Esnaflar Odası Başkanı Fahrettin Bilgit, oda olarak son zamanlarda sosyal  ve kültürel çalışmalara önem verdiklerini belirterek, ‘İlk olarak ilçemizin eski esnafını ödüllendirdik. Ardından 8 Mart Dünya Kadınlar gününde hanım üyelerimizi Uludağ gezisine götürdük. Bu kez de 200 üyemizi Çanakkale’ye Şehitliğe götürdük. Gerçekten güzel bir gün oldu. Rehberler eşliğinde yaptığımız gezinin bizim için önemi büyük. 200 üyemizin içinde Çanakkale’ye hiç gitmeyen üyelerimiz de vardı. Atalarının şehit olduğu yerlerde bol bol gezip bilgi sahibi oldular. Bu arada şehitlikte dedelerinin mezarlarını bulan üyelerimizde oldu. Gerçekten çok anlamlı bir etkinlikti. Bundan sonda her yıl bu organizasyonu yapmayı hedefliyoruz.
Yenişehir Muhtelif Esnaflar Odamızdan Çanakkale’ye gitmeyen üye kalmayıncaya kadar bunu sürdüreceğiz’ dedi.
   Fahrettin Bilgit, Oda olarak bu tür etkinlikleri sürdüreceklerini de belirterek, ‘Bu gezide emeği geçen odamız personeli ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten çok gayretleri oldu’ dedi.
   Muhtelif Esnaflar Odası üyeleri de Çanakkale gezisinin çok anlamlı olduğunu belirterek, ‘Atalarımızın bizim geleceğimiz için şehit olduğu yerleri görmek bizleri son derece mutlu etti. Her Türk insanının Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerekiyor. Odamıza bizleri bu geziye götürdüğü için teşekkür ediyoruz’ dediler. 

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti