Esgin'den Filibe uçuşları önerisi

Bulgaristan'da temaslarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Türk-Bulgar İşadamları Derneği Başkanı Donka Koleva, Filibe Havaalanı Müdürü Spas Shumanov, Türk Havayolları Bulgaristan Müdürü Mehmet Gürkaynak ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdi.

Yenişehir 15 Ocak 2020 10:30
Esgin'den Filibe uçuşları önerisi
-A +A

MUSTAFA EFE/ ÖZEL HABER

Aynı zamanda TBMM Türkiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyesi olan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin'in Bulgaristan temaslarına, Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş ile birlikte bir grup turizmci ve iş insanı eşlik etti.  Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin her geçen yıl arttığına dikkati çeken Esgin, şunları söyledi:
 
TÜRKİYE-BULGARİSTAN İLİŞKİLERİ 

"Türkiye ve Bulgaristan Balkanların yükselen iki ekonomisi konumunda yer alıyor. Geçmişe dayanan dostluk, kültürel ve coğrafi yakınlıklarımızla birlikte iki ülke arasındaki ekonomi ve ticareti geliştirmek için işbirliğini önemsiyoruz. Türkiye ve Bulgaristan arasındaki yaklaşık 5 milyar Avro civarındaki ticaret hacmi ve sadece Bulgaristan'dan yıllık 2,5 milyonu bulan turist akışını daha yukarılara taşımak için karşılıklı işbirliklerini arttırmayı hedefliyoruz.
 
İŞ DÜNYASI VE TURİZMCİLERDEN TALEP

Bulgaristan ile Türkiye arasındaki karşılıklı ticari ve kültürel ilişkilerin en yoğun yaşandığı şehirlerin başında Bursa geliyor. Bursa ve Bulgaristan arasında kurulacak havayolu bağlantısı konusunda hem iş dünyası ve turizmcilerin hem de vatandaşlarımızın yoğun talebi var. 
 
BURSA-FİLİBE UÇUŞLARI 

Bu noktada Filibe-Bursa havayolu bağlantısını kurabiliriz. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile biraraya gelerek bu konuda ortaya çıkan talebi paylaşacağız. Havayolu ulaşımında iki önerimiz olacak. Filibe-Üsküp-Bursa hattıyla Balkanlar’a çok önemli bir hava bağlantısı kurulabiliriz. Bunun yanında Bulgaristan'dan Antalya'ya yoğun turist akışı var. Filibe-Bursa-Antalya hattı da önerilerimiz arasında olacak.” 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti