Ercan Özel aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Yenişehir ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Özel Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığını düzenlediği bir törenle açıkladı.

Yenişehir 14 Aralık 2018 16:40
Ercan Özel aday adaylığını açıkladı
-A +A

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür sitesinde düzenlenen tören 10. Yıl marşı ile başladı. Törende konuşan İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ali Şıracı, İYİ Parti kurulma aşamasında birçok iftiraların atıldığını belirterek, ‘Partiyi kuramaz dediler kurduk, seçimlere giremez dediler girdik. Şimdi Belediyeyi alamaz diyorlar inşallah onu da alacağız. Kuruluşundan bu yana partimize hizmet eden başta kurucu ilçe başkanımız Nihat Doğan olmak üzere bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’ dedi.

İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında Yenişehir’in çok destek ve katkı sunduğunu belirten Kurucu İl Başkanı Yüksel Yılmaz’da konuşmasında, ‘Yenişehir bizim için çok özel bir ilçe. Kuruluş aşamasında partimize en fazla desteği Yenişehir’den aldık. Şimdi de inşallah 31 Mart seçimlerinde belediyeyi alarak yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Ercan Özel, bizim için çok özel bir arkadaşımız. Gerek Büyükşehir’de ve gerekse Yenişehir’de yaptıkları ortada. Biz birçok ilki ondan öğrendik. Bu nedenle çok iyi Belediye Başkanlığı yapacağından hiç şüphem yok’ dedi.

Türkiye’nin genelde ve yerelde iyi yönetilmediğini belirten İYİ Parti GİK Üyesi Hasan Toktaş’ ta, ‘Türkiye’nin durumu çok vahim. 16 yıllık AKP iktidarında ülke olarak kötü yönetildik. Ergenekon, Balyoz dediler, birçok insan mağdur edildi. Cezaevlerinde ölenler oldu, intihar edenler oldu. Şimdi böyle bir örgüt yok diye karar verildi. Bu vatanseverlerin suçu neydi. Şimdi bize FETÖ’cü diyorlar. Aklım almıyor. Daha düne kadar ne istediler de vermedik diyenler kendileri değil miydi? Oslo’da Dolmabahçe’de bebek katilinin yandaşları ile görüşenler onlar değil miydi? Onlar Diyarbakır meydanında bebek katili sevicileri ile megri megri derken biz yine 10. Yıl marşını söylüyorduk. Seçim için ittifaklar kuruluyor. Onlara göre bizim ittifakımız kötü onların ki kutsal ittifak. Böyle saçma bir şey olabilir mi? Türkiye yerelde de iyi yönetilmiyor. Devletin çivisi yerinden oynuyor. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Yenişehir’de inşallah belediyeyi kazanıp 1 Nisan günü yine böyle toplanıp bunu kutlayacağız. Yenişehir bizim için özel bir ilçe. Bu zamana kadar partimize hizmet eden başta kurucu ilçe başkanımız Nihat Doğan olmak üzere hizmet eden herkese teşekkür ediyorum’ dedi.
GİK Üyesi Zafer Milli’de konuşmasında ‘Bu gün bu salonda 1 Nisan’ın provasını görür gibiyim. İnşallah seçimin galibi biz olacağız ve Yenişehir’de belediyeyi kazanacağız’ dedi. İYİ Parti’nin kurulmasının özellikle AKP’li ürküttüğünü belirten Milli, ’16 yıldan bu yana girdiği her seçimi kazanan AKP İYİ parti kurulduktan sonra ittifak yapmaya başladı. Bu zamana kadar bir birlerine söylenmedik Laf bırakmayanlar şimdi ittifak yapıyorlar. Bu ahlaksızlıktır. Bu korkunun eseridir. MHP’de kendisini AKP’nin kollarına bıraktı öyle idare ediyor. İYİ Parti mecliste FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın diye önerge veriyor ret diyorlar. EYT’ nin sorununun çözülmesi için önerge veriyor yine ret veriyorlar. Verdiğimiz toplum yararına ne kadar önerge varsa ret veriyorlar. Ama bizi engelleyemeyecekler. Biz bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz. Biz iyi insanların partisiyiz’ dedi.Belediye Başkan aday adayı Ercan Özel’de yaptığı konuşmada, ‘Bu salonu, sevdayı, gönül birliğini, coşkuyu, gözlerinizdeki ortak pırıltıyı görünce, şunları söylemeden geçemeyeceğim. Özgeçmişimi, bugüne kadar yapmaya çalıştıklarımızın özetini arkadaşlarım sizlere izletti. Birçok şeyde eksik kalmış aslında. Emin olun ki kişisel çıkarlarımı düşünse idim şuan çok daha farklı yer ve makamlarda refah ve bolluk içerisinde yaşıyor olabilirdim. Kişisel menfaat ve çıkarlarım açıkçası burada bulunmamı açıklamıyor.
Yıllar önce bazı arkadaşlarım ki! Şu an çoğu buradalar bana dediler ki: Yenişehir’de bunca sıkıntı, sorun, işsizlik, yoksulluk varken çiftçisi, işçisi, genci, yaşlısı, kadını, erkeği zor durumda iken sen koltuğunda huzurla oturamazsın. Bunları kendine dert edinmelisin. Sen nasıl huzurlu olabilirsin? Senin ailen sadece iki çocuğun ve eşin değil. Sen artık tüm Yenişehir’in çocuğusun. Tüm Yenişehir’den sorumlusun. Senin ailen artık Yenişehir ve Yenişehir’in sana verdiği görevden kaçamazsın. Bana bunları sizler söylediniz. Haklıydınız da.

Yapamazdım, kaçamazdım, kaçmadım da. Çocukluğumdan beri nerede sıkıntı varsa gidermeye çalıştım. Düşeni kaldırmaya, ağlayanı güldürmeye gayret ettim. Her zaman sorunun değil, çözümün bir parçası oldum. Vicdanlı bir insan olarak yetiştirildim. Bu manada aileme huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyor. Önlerinde saygıyla eğiliyor onlarla gurur duyuyorum. Diline, dinine, rengine, ırkına, partisine bakmadan insanoğlunu, vicdanlı insanlar ve vicdansız insanlar diye ayırt etmeliyiz kanımca. Hayatım boyunca hiçbir kula minnet eylemedim. Aldığım zorlu kararların altında yatan asıl güç buradan geliyor aslında. Sadece rabbimden minnet diledim. “o” da hamd olsun, beni hiç geri çevirmedi.

Bizim çocuklarımız, gençlerimiz yarınlarına umutla bakamıyorsa, ben huzurla o deri ve görkemli koltuklarda makamlarda oturamazdım. Ve o yüzden her şeyi geride bırakarak bu kutlu yola çıktım. Özellikle son 5 yıldır neredeyse her gün Yenişehir’in sorunları ile yatıp sorunları ile kalkıyorum. Bugün bütün dünyada ülkeler değil, şehirler birbiriyle yarışıyor. Yenişehir’imizin de bu yarışta geride kalmaması benim en büyük arzum, en büyük hayalim. Allah’ın izniyle bu yarışta varlığımızı göstermek istiyoruz. Malum 700 yıllık bir şehirdir Yenişehir. Yenişehir 10 mahallesi 61 köyü ve toplamda 53.100 nüfusu ile Bursa’nın önemli ilçelerinden biri. Osmanlı’ya 26 yıl payitahtlık yapmış önemli bir yerleşim yeri. Çocukluk yıllarımda sokaklarında simit, pazarlarında lastik sattığım bütün yollarını bütün mahallelerini ezbere bildiğim bu güzel şehrin sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını çözebilecek durumdayım. Yeni yasa ile malumunuz bütün köyler mahalle statüsüne kavuştu. Ercan özel olarak yıllardır edindiğim belediyecilik tecrübesi ile Yenişehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığımı şu an itibariyle huzurunuzda açıklamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum.

Yenişehir üzerine yapılan bütün araştırmalar ve bütün gözlemler şu sonucu gösteriyor; Yenişehir belediyecilik hizmetlerinde iflas etti. Yöneticilere güven kalmadı. Yenişehir halkı yorgun ve mutsuz. Yenişehir’in geleceği için belediye yönetiminin değişmesi dışında, artık hiçbir sağlıklı ve çıkar yol kalmamıştır. Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Hayatımın en verimli dönemleri belediyecilik hizmetleri ile geçti. Kendisini her zaman hayırla yâd ettiğim ve bana çok ciddi katkıları olan merhum Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin döneminde çıraklık, Recep Altepe döneminde ise belediyecilik konusunda kalfalık dönemimi tamamladım. 53 bin kişiye hitap eden Yenişehir belediyesi ile 3 milyona hitap eden büyükşehir belediyesi arasında belediyecilik tecrübesi arasında ki farkı sizlere anlatmama gerek yok sanırım. Belediyecilik bizim işimiz. Belediyenin görevi şehrin, yol, su, kanalizasyon işlerini yapmak ve planlamak tır zaten. Bu yapılması gereken normal bir görev. Yani görevini yapan polis, öğretmen, doktor gibi bir şey. Bunu büyük bir lütufmuş gibi göstermek son derece yanlıştır. Belediyeciliği beceremedikleri gibi üstelik yığınla borç yapıp üstüne övgü almaya çalışıyorlar. Asıl belediye başkanlığı Yenişehir’i geleceğe taşımaktır.

Şehre vizyon vermektir. İşte biz bunları hedefliyoruz. Hayatta en güç şey nedir biliyor musunuz? Bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyredebilmektir. Ehil ve donanımlı insanların sessizce oturması ihanetten öte bir şeydir. Arkadaşlarımızın çoğunun malumudur, 5 yıla yakındır çok sayıda uzmanımızla, Yenişehir ve Yenişehir üzerine görüşmeler yapıyorum. Yıllardır konunun uzmanları ile Yenişehir’in sanayisini, tarımını, hayvancılığını, sosyal yaşamını, tarih ve kültürünü şaha kaldıracak önemli çalışma ve programları tamamladık. Üniversitede görevli birçok hoca arkadaşımla Yenişehir’in geleceği için vizyoner projeler hazırladık. Kimsenin hayal bile kuramayacağı birbirinden müthiş ve topluma yarar sağlayacak onların refah seviyelerini arttıracak projeler ile sizlerin karşısına çıkacağım’ dedi.

Ercan Özel, daha sonra aday adaylığı başvurusunu İYİ Parti ilçe Başkanı Ali Şıracı’ya teslim etti. Ali Şıracı’da daha önce aday adaylığını açıklayan Şadiye Korkmaz’ı da sahneye alarak hep birlikte halkı selamladılar. Ercan Özel’in aday adaylığı açıklama törenine adı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de çelenk gönderdiği dikkat çekti.


Kaynak : Kaan KOÇAK- ÖZEL HABER

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti