ERBAKAN COŞKUSU

Güncel 18 Kasım 2019 11:35
ERBAKAN COŞKUSU
-A +A

ÖZEL HABER/ ERTAN ADANA
 
"Burada Gelecek Var" sloganı ile düzenlenen Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Kongresi, onbinlerce kişinin katılımıyla Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Büyük izdihamın yaşandığı salona giremeyen binlerce kişi, salon dışındaki dev ekranlardan kongreyi takip etti.   
 
YENİŞEHİR'DEN 500 PARTİLİ KATILDI
 
Pazar sabahı 09.00'da başlayan kongreye, yurtiçi ve yurtdışından da çok sayıda davetli katıldı. Yeniden Refah Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatı'nın da 500 kişi ile katıldığı kongrede, sanatçı Davut Güloğlu'nun, Yeniden Refah Partisi için bestelediği şarkıyı seslendirmesi,  salondan büyük alkış aldı.
 
MUSTAFA EFE OY KULLANDI
 
Yenişehir Yörem Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Efe de, Yeniden Refah Partisi kongresine katılarak, büyük kongre delegesi olarak oy kullandı. Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Efe de, kongre öncesi Ankara'ya giderek, kongre hazırlık çalışmalarına katkı sağladı. 
 
ON TV VE KANAL 16, KONGREYİ CANLI YAYINLADI
 
Bursa'da On Tv ve Kanal 16 tarafından yaklaşık 4 saat boyunca canlı yayınlanan kongreyi, milyonlarca izleyici televizyon ve sosyal medyadan takip etti.
 
ERBAKAN, İKTİDARI SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ
 
Mücahit Erbakan, Başkan Erbakan sloganları arasında salona güçlükle ulaşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yaklaşık 2 saat süren konuşmasında, Ak Parti iktidarının ekonomi, tarım,  iç, dış, eğitim ve sosyal politikalarını sert sözlerle eleştirdi. 
 
Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Adil Bir Dünya  kuracaklarını belirten Erbakan, Yeniden Refah Partisi iktidarında, rantiye ve faize geçit verilmeyeceğini, üretim ekonomisine geçerek; emekli, memur, çiftçi, esnaf ve toplumun tüm kesimlerinin hakettiği refaha kavuşacağını  ve milyonlarca işsize iş imkanı sağlanacağını, üniversite öğrencilerine verilen eğitim kredisinin geri alınmayacağını, evlenen gençlere bir defaya mahsus hibe yardımlar yapılacağını kaydetti. 
 
İktidarın, şahsiyetsiz bir dış politika ile Amerika ve Rusya arasında pinpon topuna döndüğünü söyleyen Erbakan, Yeniden Refah Partisi iktidarında  D-8'i  canlandıracaklarını ve en kısa sürede de D-60'ı kurarak Türkiye'nin 'Lider Ülke' olacağını belirtti. 
 
Bütün siyasi partilere; ülkemize yaptıkları doğru ve yararlı hizmetleri için teşekkür edeceklerini, eksiklerini ve hatalarını yapıcı bir dille ortaya koyacaklarını söyleyen Erbakan, siyasete nezaket ve zerafet getireceklerini belirtti.
 
ERBAKAN, YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ
 
Konuşmaların ardından yapılan seçimde, delegelerin oylarının tamamını alan Dr. Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlığı'na tekrar seçildi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti