Engellilere yemek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ilçede bulunan okullardaki özel eğitim sınıfında okuyan engelli öğrencilere ve ailelerine yönelik yemek programı düzenlendi.

Yenişehir 6 Aralık 2018 14:24
Engellilere yemek
-A +A

İlçede farkındalık yaratma ve özel eğitim öğrencileri ve aileleri ile bir araya gelmek amacıyla Kaymakamlık tarafından düzenlenen yemeğe Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutan V. Hv.P. Binbaşı Lütfi Kocamanoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Güner, İlçe Jandarma Komutan V. Jan. Kıd. Başçavuş İbrahim Gültekin, İlçe Yazı İşleri Müdürü Turgut Sevinç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Halit Dereli, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Okul Müdürleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, ilçedeki okullarda eğitim-öğretime devam eden özel eğitim öğrencileri  ve aileleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’ın açılış konuşması ile başlayan program, yemek ikramı, pasta kesimi ve Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul öncesi öğrencilerinin Palyaço kıyafetleri ile yaptıkları eğlence, balon dağıtımı ve yüz boyama etkinlikleri ile devam etti.

Etkinlikte konuşan Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, ‘ Her yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanmakta olan “03 Aralık Dünya Engelliler Günü” engelli bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından önem arz etmektedir. Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmelerini ve meslek edinip üretken hale gelmesini sağlamak, ailelerine destek olmak ve sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmak hem insanlık görevi hem de hepimizin toplumsal sorumluluğudur. Engelin bir tercih olmadığı, her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması gerekmektedir. Bu vesileyle tüm engelli vatandaşlarımızın “Engelliler Günü’nü” kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum’ dedi. 

Kaynak : Ertan Adana

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti