Emre’nin araba sevinci

Yenişehir’de, Fiziksel engelli 29 yaşındaki Emre Duran’a akülü araba hediye edildi. Akülü arabaya binen Emre Duran büyük sevinç yaşadı.

Yenişehir 9 Ağustos 2018 15:49
Emre’nin araba sevinci
-A +A

Bursa’da Organize Sanayi Bölgesi’nde ev aksesuarları işi yapan Rıdvan Sevim, Yenişehir Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası’na 1 adet akülü araba hediye etti. Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer’de Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile irtibata geçerek  arabaya ihtiyacı olan Emre Duran’ı tespit etti.Akülü araç, Emre Duran’a Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı bir törenle teslim edildi. Kaymakam Suat Seyitoğlu, hayırsever işadamı Rıdvan Sevim’e teşekkür etti. Kaymakam Seyitoğlu, “İhtiyaç sahibi kimselere bu tür şeylerin ulaşması çok önemli. Bugün akülü aracı hediye eden işadamı Rıdvan Sevim’e teşekkür ediyor, devamını bekliyoruz” dedi."YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK"

Hayırsever işadamı Rıdvan Sevim ise şunları kaydetti; “Ben aslen Yenişehirliyim. İşim Bursa’da. Firma olarak Bursa’ya 3, Orhangazi’ye 1 ve Yenişehir’e de 1 adet akülü engelli arabası hediye ettik. Bu tür yardımlarımız devam edecek. Güle güle kullansınlar." Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer’de, böyle hayırlı bir işe katkı sağladıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Arkadaşım Rıdvan Sevim, Yenişehir’den ihtilacı olan bir engelliye akülü araç vereceğini söyleyince Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile irtibata geçerek Emre kardeşimizin akülü araca ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Emre kardeşimizin mutluluğu hepimizi sevindirdi. Bu tür yardımlarımız devam edecek. Başta arkadaşım Rıdvan Sevim olmak üzere emeği geçen ve bizi bu anlamlı günde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yurdanur Ülker’de bir engelliyi sevindirmenin önemine değinerek, "Engelliler için yapılacak her türlü hizmet boca gitmez. Bu gün Emre kardeşimizin mutluluğunu hepiniz gördünüz. Allah hepinizden dazı olsun" ifadesini kullandı.Kaynak : ERTAN ADANA/YENİŞEHİR

Anahtar Kelimeler : yenişehir, araba,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti