El sanatları şenliği

Bursa’da gerçekleştirilen ‘öğrenme şenliği’, renkli görüntülere imza atarken, BUSMEK standında da ipek kozasından nihai ürüne kadar olan dönüşüm süreci hakkında bilgiler verildi.

Bursa 27 Ekim 2019 15:52
El sanatları şenliği
-A +A

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyokültürel gelişimlerini artırmak amacıyla düzenlediği ‘öğrenme şenliği’, Bursa'da gerçekleştirildi. Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen şenlikte, Halk Eğitim merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ayhan Albay ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen şenliğe katıldı. Mehter takımının konseriyle başlayan şenlikte Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü kursiyerleri tarafından hazırlanan ürünler izlenime sunuldu. Kursiyerlerin özenle hazırladıkları çalışmalardan oluşan stantlar, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. BUSMEK standında da ipek kozasından nihai ürüne kadar olan dönüşüm süreci hakkında bilgiler verildi. Stantları ilgiyle gezen protokol, çalışmaları inceleyerek ürünler hakkında bilgi aldı.
 
MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ayhan Albay, hayat boyu öğrenme programı ile öğrenen Türkiye hedefinde önemli bir dönüşüm sağlandığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bilici ise, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu belirterek, öğrenme şenliklerinin bu konuda farkındalık sağladığına değindi. ‘Her yer okul, her yerde yaşam boyu eğitim’ fikriyle çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Bilici, Bursa’nın, öğrenen kent olma yolunda önemli mesafe kat ettiğini vurguladı.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Bursa
Bursa'da tebessüm ettiren görüntü

Bursa'da tebessüm ettiren…

14:39 - 27 Mayıs 2020
Bursa
Bursa’da tarihi çarşı ve hanlar bölgesi bir kez daha kapılarını açtı

Bursa’da tarihi çarşı ve…

12:00 - 27 Mayıs 2020
Bursa
80 yaşındaki Mahmuriye Nineden duygulandıran sözler

80 yaşındaki Mahmuriye…

11:19 - 27 Mayıs 2020
Bursa
Bursa tarihi bayramda fotoğraflarla arşivlendi.

Bursa tarihi bayramda…

11:16 - 27 Mayıs 2020
Bursa
Sokaklara atılan kullanılmış maskeler tehlike saçıyor

Sokaklara atılan kullanılmış…

10:13 - 27 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti