EKİPLER YAŞLI KADINA EKMEK GÖTÜRDÜ

Bursa’da emekli bir kadın iki çeyrek altınını Milli Yardımlaşma Kampanyası’na bağışlamak için Osmangazi Belediyesi ekiplerinden yardım istedi.

Bursa 14 Nisan 2020 14:21
EKİPLER YAŞLI KADINA EKMEK GÖTÜRDÜ
-A +A

Bursa’da emekli bir kadın iki çeyrek altınını Milli Yardımlaşma Kampanyası’na bağışlamak için Osmangazi Belediyesi ekiplerinden yardım istedi.
Bursa’da yaşı nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamında evinden çıkamayan teyze, Osmangazi Belediyesi’nin eve ekmek götürdüğü sırada herkesi duygulandıran bir istekte bulundu. Derme çatma tek katlı evinde emekli maaşı ile geçinen yaşlı kadın, zor günler için sakladığı iki küçük altını Milli Yardımlaşma Kampanyasına bağışlamak için Osmangazi Belediyesi ekiplerinden yardım istedi.
Bursa’nın Osmangazi ilçesinde dar gelirli vatandaşların oturduğu bir mahallede yaşayan teyze, yaşından dolayı sokağa çıkamıyor. Bu nedenle Osmangazi Belediyesi’ni arayarak ekmek istedi. Ekmekleri istenen adrese götürerek teslim eden zabıta personeli, kendilerini çok duygulandıran bir başka taleple karşılaştı. Tek katlı derme çatma evinde yaşayan teyze, zor günler için sakladığı 2 küçük altını Cumhurbaşkanı tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na bağışlamak istedi.
Evden çıkamadığı için 'Devletimize yardımım olsun. Askerimize, polisimize yardımımız olsun.' diyen teyzeyi arayarak teşekkür eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 'Kendi durumuna bakmadan vatanını, milletini düşünen, kefen parasını zor gününde devleti ve milleti ile paylaşan yürekli vatandaşlarımız olduğu sürece bizim sırtımız yere gelmez. Dün olduğu gibi al yıldızlı bayrağımız göklerde gururla dalgalanacaktır' dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti