Eğitime koşar adım destek

Profil Sanayi A.Ş’nin koşu takımı,Bozcaada 10 kilometre koşusuna TEGV ve Adım Adım işbirliği ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) yardım toplamak amacıyla katılarak sosyal duyarlılık örneği gösterdi.

Eğitim 23 Mayıs 2018 15:43
Eğitime koşar adım destek
-A +A

Otomotiv yan sanayi alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Profil Sanayi A.Ş’nin çalışanları, yaptıkları sportif ve kültürel etkinlikler ile toplumsal gelişime destek veriyorlar. Bu çerçevede firmanın kadın çalışanlarından oluşan 6 kişilik koşu takımı, Bozcaada 10 K koşusuna katıldılar. Yarışmaya TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) yararına katılan koşu takımı, bir yandan da bağış kampanyası yapıp, 58 çocuğun TEGV’de 5 yıllık eğitim ihtiyaçlarını karşıladılar.Bozcaada’da bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Bozcaada Maratonu ve 10 K koşusuna, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 2 bine yakın amatör ve profesyonel yarışçı katıldı. Karma olarak gerçekleştirilen 10 kilometrelik koşuya TEGV adına katılan Profil Sanayi AŞ’nin 6 kişilik koşu takımı, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Firmanın Mali İşler Müdürü Meliha Delihasanoğlu’nun önderliğindeki koşu takımı, etkinlik öncesinde “TEGV için iyilik peşinde koşuyorum!” sloganı ile bağış kampanyası gerçekleştirdiler. Şimdiye kadar 100 bağışçının destek verdiği kampanyadan elde edilen gelirle, TEGV tarafından Mardin’deki 58 çocuğa 5 yıl süre ile eğitim desteği verilecek ve kampanya 27 Mayıs sonuna kadar devam ettirilecek.
Delihasanoğlu, firmalarının bünyesinde kurdukları koşu takımı ile ilk kez bir kurum adına yarışmaya katıldıklarını, böylece bir yandan spor yapıp bir yandan da sivil toplum örgütlerine katkı sunduklarını söyledi. Bu yılki yarışa TEGV bünyesindeki çocukların yanında olduklarını göstermek için katıldıklarını ifade eden Delihasanoğlu, bundan sonra düzenli olarak benzer projeler yapacaklarını ve yaptıkları sosyal etkinliklere firma yönetiminden büyük destek gördüklerini sözlerine ekledi.

Firmanın yönetim kurulu üyesi Sedat Sezer de, ülke ekonomisine katkı koymakla yetinmeyip yaptıkları veya destekledikleri sosyal projelerle, topluma örnek olma çabası içinde olduklarını ifade etti. Sedat Sezer, sanayi kuruluşlarının sosyal sorumluluk projeleri yapmaları ve projelere destek sunması gerektiğine inandıklarını da belirterek, “Sosyal faaliyetlere önem veriyoruz. Firmamızda çalışanları bu tarz etkinliklere katılmaları konusunda teşvik ediyoruz” diye konuştu.
 

Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, vakıf, destek, eğitim ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti