Efsane’den yüzde 100 başarı

Yenişehir’in ilk ve tek Özel Lisesi olan Efsane Orta Okulu ve Anadolu Lisesi Üniversite sınavlarında elde ettiği yüzde yüzlük başarı ile Yenişehir’in gururu oldu.

Yenişehir 9 Ağustos 2019 10:13
Efsane’den yüzde 100 başarı
-A +A


Yenişehir’in ilk ve tek Özel Lisesi olan Efsane Orta Okulu ve Anadolu Lisesi Üniversite sınavlarında elde ettiği yüzde yüzlük başarı ile Yenişehir’in gururu oldu.

Okul Müdürü Yakup Nuri Ülker, elde edilen başarıdan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek, ‘Yenişehir’in tek özel lisesi olan kurumumuz bu yıl ilk kez ortaokul kısmını da faaliyete soktu. İnşallah Üniversite sınavlarında elde ettiğimiz başarının aynısını lise sınavlarında da gerçekleştireceğiz. Bu yıl sınava katılan tüm öğrencilerimiz istedikleri bölümlere yerleştiler. Sayısalda Yenişehir’den ilk üç öğrencimiz bizim okulumuz öğrencileri. Bu başarı bizlere fazlasıyla mutlu etti’ dedi.

Lise öğrencilerine yönelik ücretsiz yaz kursları düzenlediklerini de belirten Ülker, ‘110 öğrencinin katıldığı ve 4 hafta süren ücretsiz yaz kurslarımız son derece verimli geçti. Şimdi de aynı şekilde yine ücretsiz 5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik yaz kurslarımız başlayacak. 3 hafta sürecek olan yaz kurslarımızda hedefimiz 120 öğrenciye kurs vermek. Bu nedenle bu kurslarımızdan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz zaman geçirmeden okulumuza başvursunlar’ dedi.

Bu yıl ilk kez açılacak olan ortaokul kısmına sınırlı sayıda kontenjan olduğunu da dile getiren Yakup Nuri Ülker, ‘İsteyen velilerimiz erken kayıt avantajlarından yararlanmak için bir an önce gelip kayıt yaptırsınlar. Bu yıl ortaokul kısmına 90 öğrenci kontenjanımız var. Bu yıl yeni öğretmen kadromuzla daha verimli bir eğitim öğretim dönemi geçireceğiz. Değişik kurslarımız olacak hızlı okuma, dikkat dağınıklığı mental aritmetik gibi derslerimiz olacak’ dedi.

Yenişehir eğitimine katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını da dile getiren okul müdürü Yakup Nuri Ülker, ‘Ben ve bütün okul kadromuz işimizi severek yapıyoruz. Amacımız geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza en iyi eğitimi verip ilçemize çok daha iyi hizmet etmek. İnşallah bu yıl son derece verimli bir sezon olacak ve elde ettiğimiz başarılar ile ilçemizde eğitimi daha da yükseklere taşıyacağız’ dedi.

Üniversite sınavında başarılı olan öğrencilere ve velilerine de teşekkür eden Yakup Nuri Ülker, ‘Gerçekten yoğun bir sezonun ardından yorgunluklarının semeresini alan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Ben bu yıl üniversiteye gidecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. İnşallah Üniversite hayatlarında da başarılı olup ülkemize ve insanlığa yararlı işler yapan bireyler olurlar’ diye konuştu.

Yakup Nuri Ülker konuşmasının sonunda şunları söyledi; ‘Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde bir aile ortamında çalıştık. Başta okul kurucularımıza ve tüm öğretmenlerimize ve bizlere her zaman destek olan velilerimize teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberlik içinde inşallah daha fazla başarı elde edeceğimizden hiç şüphem yok’

Recep Aydın

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti